سه‌شنبه 29 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 مارچ 2018

دومین رقابت جهانی دوش ماراتُن، ورزشکار افغانی برنده شد 14 عقرب|آبان 1395

 

دومین رقابت جهانی «دوش ماراتُن» با اشتراک 267 ورزشکار از سراسر جهان به هدف انتقال پیام « صلح وهمدیگرپذیری» امروز (جمعه) از سویی نهاد ورزشی ماراتُن افغانستان و جمیز بینگامِ انگلیسی در فاصلۀ 42 کیلومتری در شاهراه بامیان- غور برگزار شد.

جمیز بینگام انگلیسی می‌گوید که ولایت بامیان بستر مناسب برای برگزاری رقابت‌های گونه‌گون ورزشی است و به همین علت در نظر دارد که این رقابت را همه ساله برگزار کند. او می‌گوید که این رقابت را به گونۀ طراحی کرده است که تمامی علاقمندان ورزش در آن اشتراک کنند.

برگزار کننده‌گان این رقابت‌ها می‌گویند، هدف از راه‌اندازی این رقابت‌ها رساندن پیام صلح برای جهانیان است و آنان در نظر دارند که رقابت‌ها را همه سال در بامیان برگزار کنند.

حسین فیضی، ورزشکار افغان که مقام‌ نخست را در رقابت‌ دوش 42 کیلومتری از آن خود کرده می‌گوید، دیریست آرزوی راه‌ یافتن در تیم ملی افغانستان را به سر می‌پروراند به همین هدف در این رقابت‌ها اشتراک کرده است.

محمدحسین حسینی، در بخش دوم این رقابت‌ها در فاصلۀ 10 کیلومتری، مقام دوم را به دست آرود. او می‌گوید به خاطر معرفی افغانستان برای جهانیان ورزش می‌کند و امید دارد که در تیم ملی راه یابد.

سال گذشته نیز رقابت جهانی (دوش ماراتُن) در بامیان برگزار شد که در آن حدود 160 دختر و پسر از سراسر جهان شرکت داشتند و در نهایت ورزشکار انگلیسی مقام نخست را از آن خود کرد.