آدينه 3 حمل|فروردین 1397 برابر با 23 مارچ 2018

رقابت افغانستان و تاجکستان؛ اسلام‌الدین امیری برگشت 17 عقرب|آبان 1395

 

فدراسیون فوتبال افغانستان، فهرست 26 بازیکنی را که در برابر تیم ملی فوتبال تاجکستان در ماه نوامبر سال‌جاری بازی می‌کنند را اعلام کرد. در این فهرست نام بازیکن پیشین تیم ملی فوتبال افغانستان، اسلام‌الدین امیری نیز دیده می‌شود. اسلام‌الدین امیری در سال 2014 با 6 بازیکن دیگر بازی در تیم ملی فوتبال افغانستان را تحریم کردند.

اسلام‌الدین امیری، از تک ستاره‌های فوتبال افغانستان است که در زمان کپیتانی‌اش در سال 2013 تیم ملی فوتبال افغانستان در رقابت‌های جنوب آسیا قهرمان شد.

و حالا در فهرست تازه اعلام شدۀ فدراسیون فوتبال افغانستان، نام مصطفی آزادزوی بازیکن پیشین تیم ملی نیز دیده می‌شود که با اسلام‌الدین امیری و 5 بازیکن دیگر به خاطر اختلافات با مربی پیشین، تیم ملی را ترک کردند.

قرار است که تیم‌های فوتبال افغانستان و تاجکستان در یک رقابت دوستانه به تاریخ 13 ماه نوامبر سال‌جاری به مصاف هم بروند.

اویس عزیزی، حمیدالله وکیلی و ایمل‌گریوال از دروازه‌بانان تیم ملی در این رقابت خواهند بود و در خط دفاع  حسن امین، سید محمد هاشمی، روح‌الله اقبالزاده، مجیب جمالی، مسح سیغانی، انوش دستگیر، عبدالمنان عظیمی و اسلام‌الدین امیری به سود تیم ملی فوتبال افغانستان به میدان می‌روند.

فیصل شایسته، زبیرامیری، نورالله امیری، میلاد سالم، آرش هاتفی، اباسین علی‌خیل، نورځدران، مصطفی آزادزوی، قسمت احمدی، فردین حکیمی، امرالدین شریفی، فیض‌محمد فیضی، ادریس هوشمند، کنشکا طاهر، محمد صابرعزیزی و سیلاب غفوری از جمله بازیکنانی هستند که در خط حمله برای تیم ملی افغانستان بازی می‌کنند.

در کنار خیبراماني و یوسف شیردل، مصطفی زازی که به تازه‌گی از مصدومیت برامده است در این رقابت حضور نخواهد داشت.

به گفتۀ مسؤولان فدراسیون فوتبال افغانستان، این رقابت‌ دوستانۀ به روز (یک‌شنبه) ساعت (3:30) بعد از ظهر به وقت افغانستان در شهر دوشنبه به میزبانی تاجکستان برگزار خواهد شد.