آدينه 3 حمل|فروردین 1397 برابر با 23 مارچ 2018

فساد در تیم ملی فوتبال؛ سرمربی و کاپیتان برای باخت پول می‌گرفتند 1 قوس|آذر 1395

 

جلال‌الدین شریعتیار، چهرۀ آشنای فوتبال افغانستان که در ترکیب اصلی تیم ملی در خط دفاع، از ستون‌های اساسی این تیم به حساب می‌آید در صفحۀ رسمی فسبوکش اسلام‌الدین امیری، کاپیتان پیشین و یوسف کارگر، سرمربی پیشین تیم ملی فوتبال کشور را به رشوه‌ستانی متهم کرده است.

آقای شریعتیار ادعا کرده که معامله‌گیری‌های آقای کارگر و اسلام‌الدین امیری را با چشمان خودش دیده که ادامۀ این معامله‌گری‌ها به زیان تیم ملی کشور تمام شده است. او می‌گوید، اسلام‌الدین امیری در تبانی با آقای کارگر رقابت‌های سال 2008 را که در برابر نیپال، سریالیون و مالیزیا بود قصداً به این تیم‌ها واگذار کردند و هر بازیکن دودو هزار دالر آمریکایی به دسنت آورد.

شریعتیار می‌افزاید که اسلام‌الدین امیری پس از این رقابت‌ها و گرفتن پول، برای 2 سال از ترکیب تیم ملی کشور دور بود. او می‌گوید که پیش از برگزاری این رقابت‌ها، ویلسن راج پرمویل سنگاپوری هماهنگ‌کنندۀ رقابت‌ها را در هند و مالیزیا در اتاق اسلام‌الدین امیری دیده است.

راج پرمویل مشهورترین هماهنگ‌کنندۀ بازی‌های فوتبال است که چندین سال زندانی هم بوده است.

اما منصور فقیریار، مصطفی حدید، عطا یمرلی، ایمل گریوال نه تنها که این اتهامات را رد کردند بلکه این ادعا را جفایی در حق فوتبال افغانستان می‌خوانند.

اسلام‌الدین امیری نیز با پخش یک پیام تصویری اتهامات جلال‌الدین شریعتیار را تعجب‌آور خوانده و این موضوع را دسیسه‌یی در برابر فوتبال افغانستان عنوان کرده است.

اسلام‌الدین امیری در این پیام‌اش از هم‌تیمی پیشین‌اش خواسته تا این اتهامات‌ را به اثبات برساند؛ در غیر این صورت به فدراسیون آسیایی فوتبال شکایت می‌کند.

یوسف کارگر مربی پیشین تیم ملی فوتبال کشور نیز در مصاحبه‌یی با رسانه‌ها این اتهامات را رد کرده و این اقدام شریعتیار را تنها تبلیغات فیسبوکی می‌خواند.