شنبه 4 حمل|فروردین 1397 برابر با 24 مارچ 2018

تجاوز دبیر باشگاه چلسی به بازیکنی خردسال؛ اعلام همکاری با نهادهای تحقیقی 10 قوس|آذر 1395

 

روزنامۀ تلگراف بریتانیا مدارکی را به دست آورده که حاکی از فساد اخلاقی دبیرکل تیم فوتبال چلسی با یکی از بازیکنان خردسال این تیم در سال 1970 است. پیشتر از نشر این گزارش، چندین نهاد، تحقیقاتی را مبنی بر سوءاستفاده‌های جنسی در باشگاه‌های فوتبال بریتانیا آغاز کرده بودند.

باشگاه چلسی نیز پس از نشر گزارش تلگراف، از همکاری‌اش برای بررسی سوءاستفاده‌های جنسی در این باشگاه خبر داده و گفته که از هیچ تلاشی برای افشای حقیقت و تحقیقات دربارۀ تجاوزهای جنسی در این باشگاه دریغ نمی‌کند.

روزنامۀ تلگراف همچنان باشگاه چلسی را به پرداخت پول به متضرر سوءاستفادۀ جنسی برای کتمان حقیقت متهم کرده است.

تریسی گروچ، وزیر ورزش بریتانیا

از چندی به این‌سو حدود هشت نهاد بازرسی از جمله پولیس و نیروهای کشفی لندن به دنبال بررسی سوءاستفاده‌های جنسی در باشگاه‌های فوتبال بریتانیا اند.

این نهادها شماره‌های تماسی را در اختیار مردم گذاشته بودند تا هر نوع شکایتی را با حفظ هویت در این رابطه به آنان برسانند. نهادهای بررسی در مدت دو ساعت حدود 300 تماس را ثبت کردند که همه حاکی از قضایای سوءاستفاده‌های جنسی در باشگاه‌های فوتبال این کشور است.

تریسی گروچ، وزیر ورزش بریتانیا پس از آغاز بررسی‌ها به تمام 40 ادارۀ ورزشی این کشور دستور داده تا از هیچ نوع همکاری با اداره‌های بازرسی دریغ نکنند.

گریک کلارک، رییس اتحادیه‌های فوتبال این کشور نیز قضیه‌های سوءاستفادۀ جنسی در این کشور را «شرم‌آورترین رویداد تاریخ فوتبال بریتانیا» خوانده است.‌