آدينه 3 حمل|فروردین 1397 برابر با 23 مارچ 2018

رییس جمهور غنی به امارات متحده عربی رفت 12 قوس|آذر 1395

 

ارگ ریاست جمهور بانشر خبرنامه‌یی نوشته است که محمداشرف غنی رییس جمهور کشور در یک سفر رسمی به دعوت شیخ خلیفه بن زاید آل نهیان رییس دولت امارات متحده عربی برای اشتراک در نشست "حمایت از میراث‌های فرهنگی در معرض خطر" پیش از چاشت امروز (جمعه)  در راس یک هیأت بلند پایۀ دولتی، به ابوظبی پایتخت امارات متحده عربی رفت.

در این خبرنامه آمده است که رییس جمهور غنی در جریان این سفر بر علاوۀ اشتراک و ایراد سخنرانی در این نشست، در چهل‌وپنج‌مین سال‌روز جشن ملی استقلال امارات متحده عربی نیز شرکت خواهد کرد.

در نشست حمایت از میراث‌های فرهنگی در معرض خطرکه امروز برگزار می‌شود، رییسان جمهور نزدیک به 40 کشور به شمول فرانسوا اولاند، رییس جمهور فرانسه و نماینده‌گان سازمان‌های جهانی اشتراک می‌کنند.

در این نسشت دو روزه که با همکاری نهاد علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد "یونسکو" با میزبانی امارات متحده عربی و  فرانسه برگزار می‌شود، انتظار می‌رود رییس جمهور فرانسه 30 میلیون دالر را برای نگهداری از میراث‌های فرهنگی در معرض خطر اختصاص دهد.

رییس جمهور را در این سفر، صلاح‌الدین ربانی وزیر خارجه، عبدالسلام رحیمی، رییس عمومی ادارۀ امور، اجمل غنی، مشاور ریاست جمهوری و محمد هارون چخانسوری، سخنگوی ریاست جمهوری همراهی می‌کنند.