شنبه 4 حمل|فروردین 1397 برابر با 24 مارچ 2018

قهرمانی کوریای شمالی در رقابت‌های جهانی فوتبال؛ بازنده جام اخلاق گرفت 14 قوس|آذر 1395

 

تیم فوتبال بانوان کوریای شمالی پس از پیروزی در برابر فرانسه برای بار دوم برندۀ جام‌ جهانی بانوان زیر 20 سال شد؛ اما جالب این‌جاست که در پایان جام اخلاق این رقابت را تیم بازنده گرفت.

جام‌ جهانی فوتبال بانوان زیر 20 سال یک‌ ماه پیش از سوی فدراسیون فوتبال جهان/فیفا به میزبانی کشور پاپواگینه «پی.ان.جی» آغاز شد.

بر بنیاد معلومات نشرشده در صفحۀ رسمی فدراسیون فوتبال جهان،  بازیکنان فوتبال کوریای شمالی پس از یک بازی نفس‌گیر در برابر فرانسه، 3 بر 1 پیروز میدان شدند.

با این که بازیکنان فرانسه با آغاز تهاجمی در دقیقه 17 نیمۀ نخست گول اول‌شان را در این دیدار به ثمر رساندند، اما پس از آن کوریای شمالی در دقایق 30، 55 و 87 پی‌هم دروازۀ فرانسه را باز کرد و با تفاضل 2 گول، برنده این جام شد.

در دیدار نیمه‌نهایی، کوریای شمالی 2 بر 1 آمریکا و فرانسه و همچنان 2 بر1 جاپان را به زانو درآورد و خود را در مرحلۀ نهایی رساند.

پس از کوریای شمالی، فرانسه در ردۀ دوم و جاپان هم با برتری یک گول در دیدارش برابر آمریکا مقام سوم را بنام‌اش ثبت کرد.

رقابت جام‌‎‌قهرمانی فوتبال بانوان زیر 20 سال به تاریخ 13 نوامبر سال‌ جاری، میان تیم‌های 16 کشور برگزار شد که در پایان این رقابت‌ها «حنا سوگیتای» جاپانی بهترین بازیکن و «میلین» فرانسوی، بهترین دروازه‌بان این رقابت‌ها انتخاب شدند.

بانوان فوتبالیست زیر سن 20 سال کوریای شمالی در این رقابت‌ها برای بار دوم برندۀ جام شدند، اما پیش از این آلمان و آمریکا هر کدام با سه‌سه بار قهرمانی در این رقابت‌ها از کوریایی شمالی پیشی گرفته‌اند.