آدينه 3 حمل|فروردین 1397 برابر با 23 مارچ 2018

نیکلسون: پاکستان از کمک‌های هند به افغانستان استقبال کند 18 قوس|آذر 1395

 

فرمانده کل نیروهای آمریکایی و بین‌المللی در افغانستان در چهارمین روز از نشست وزرای خارجۀ کشورهای عضو ناتو به سلام‌وطندار می‌گوید که آنان از همکاری‌های مالی و نظامی هند استقبال می‌کنند.

آقای نیکلسون از ساختمان جدید شورای ملی، بند دوستی افغانستان ـ هند و گشایش بند سلما با همکاری هند به عنوان حمایت‌های دهلی نو از کابل یاد کرد.

فرمانده کل نیروهای آمریکایی و بین‌المللی در افغانستان می‌گوید که کمک‌ها و حمایت‌های هند در بخش‌های مختلف با افغانستان در تأمین ثبات کمک می‌کند. او با اشاره به پاکستان می‌گوید که امیدوارند کشورهای همسایه به این کمک‌ها نگاه خصمانه‌یی نداشته باشند و این حمایت‌ها را برای ثبات منطقه نیاز بدانند.

او همچنان می‌افزاید که قرار است آمریکا سال آینده حدود 800 میلیون دالر را به نیروهای هوایی افغانستان کمک کند.

جنرال نیکلسون به سلام‌وطندار می‌گوید که هدف ورود نیروهای خارجی به افغانستان سرکوب القاعده بود و اکنون هم این نیروها برای سرکوب گروه‌هایی چون القاعده، داعش، شبکۀ حقانی و در نهایت تروریسم بین‌المللی از هیچ تلاشی دریغ نمی‌کنند.

این در حالی است که چند روز پیش رییس جمهور افغانستان کمک  500 میلیونی پاکستان را در نشست قلب آسیا رد کرد و یک بار دیگر پاکستان را به صدور تروریسم و پناه‌دادن به تروریست‌ها متهم ساخت.

این مبلغ برای بازسازی در بخش‌های مختلف از سوی اسلام‌آباد به کابل کمک شده بود، اما رییس جمهور حین رد این کمک گفت که بهتر است اسلام‌آباد این 500 میلیون دالر را برای مبارزه با تروریسم هزینه کند؛ زیرا مواضع تروریست‌های خارجی از نگرانی‌های جدی افغانستان محسوب می‌شود و افغانستان نیازمند کمک در زمینه مبارزه با تروریسم است.