سه‌شنبه 29 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 مارچ 2018

شمارش معکوس تا اعلام برندۀ توپ طلا؛ رونالدو یا مسی؟



 22 قوس|آذر 1395

 

 

قرار است جایزۀ توپ‌ طلا برای بهترین بازیکن سال 2016 از سوی مجلۀ فرانس فوتبال امشب ساعت 9 به وقت افغانستان اهدا شود. کریستیانو رونالدوی پرتگالی، لیونل مسی آرژانتاینی، گریزمن فرانسوی و 20 بازیکن دیگر نامزدان این رقابت اند.

پس از پیروزی ریال مادرید در رقابت‌های لیگ قهرمانان و جام ملت‌های اروپا شانس برنده‌شدن رنالدو بیشتر شده است. این مراسم در شهر پاریس فرانسه، برگزار می‌شود. این درحالی‌ست که ریال مادرید به هدف اشتراک در رقابت‌های جام‌ باشگاه‌های جهان به توکیو سفر کرده و به گمان اغلب رونالدو در مراسم اهدای توپ‌ طلا حضور نخواهد داشت.

برگزارکننده‌گان این مراسم اعلام کرده اند که بهترین بازیکن سال «برندۀ توپ‌ طلا» از سوی 173 خبرنگار ورزشی انتخاب می‌شود. 

پیش از این فدراسیون فوتبال جهان 30 بازیکن را به عنوان نامزدان توپ‌ طلا انتخاب کرده بود که پال پوگبا، گریت بیل، اندریس انیستا، نیمار، بوفون، مانویل نویر، لیواندوسکی و پی‌پی از بازیکنان سرشناسی اند که شامل این فهرست محسوب می‌شوند.

جایزۀ توپ طلا از سال 1956 به این‌سو برای بهترین بازیکنان اهدا می‌شود که فدراسیون فوتبال نیز از 6 سال به این‌سو در آن سهم گرفته، اما اهدای طوپ‌ طلا مسیر مجلۀ فرانس فوتبال و فدراسیون فوتبال جهان (فیفا) را از هم جدا ساخت و هم‌اکنون این دو اداره به گونۀ جداگانه توپ‌ طلا را برای بهترین بازیکنان اهدا می‌کنند.

قرار است فدراسیون فوتبال جهان نیز به تاریخ 9 جنوری سال 2017 میلادی در شهرزیوریخِ سویتزرلند، توپ‌ طلا را برای بهترین بازیکن سال اهدا کند که در ان هم رونالدو، مسی و گریزمن از نامزدان پیشتاز محسوب می‌شوند.