شنبه 4 حمل|فروردین 1397 برابر با 24 مارچ 2018

آقای گول افغانستان برمی‌گردد 25 قوس|آذر 1395

 

بلال آرزو، ستارۀ فوتبال افغانستان می‌گوید که قرار است دوباره به تیم ملی فوتبال کشور بپیوندند. آقای آرزو به سلام‌وطندار می‌گوید که بزرگ‌ترین خواسته‌اش این است که تا پایان زنده‌گی‌اش در خدمت تیم ملی کشور باشد.

ستارۀ فوتبال افغانستان امیدوار است تا در بازی‌های آینده در کنار دیگر بازیکنان تیم ملی در رقابت‌ها اشتراک کند.

شهرت بلال از آن‌جا شروع شد که برای نخستین بار در سال ۱۳۸۹ به تیم ملی زیر ۲۳ ساله‌ها برای حضور در رقابت‌های جنوب آسیا دعوت شد. بلال در آن‌بازی‌ها که افغانستان نایب قهرمان شد خوب درخشید. او به ‌تنهایی هر شش گول افغانستان در این بازی‌ها را (دوگول به پاکستان، دو گول به سریلانکا، یک گول به هند و یک گول به مالدیو) زد و یک‌تنه تیم ملی افغانستان را تا مرحلۀ نهایی این بازی‌ها پیش برد.

بلال آرزو در بازی‌های قهرمانی جنوب آسیا در سال ۲۰۱۱ نیز به میدان رفت. او در این بازی‌ها چهار گول به ثمر رساند تا بهترین گول‌زن افغانستان (آقای گول) و دومین گول‌زن این بازی‌ها شود.

اما در نهایت سال گذشته در یک اعتراض همراه با پنج بازیکن دیگر (اسلام‌الدین امیری، مجتبا فیض، رفیغ بارکزی، امرالدین شریفی، فرزاد عطایی و حشمت‌الله بارکزی) تیم ملی افغانستان را ترک کرد.

بلالِ 27 ساله از سال 2011 تاکنون در 27 بازیِ ملی، 9 گول به ثمر رسانده است.

بلال در کابل به‌ دنیا آمده، سه‌ساله بود که با خانواده‌اش به پاکستان و سپس به ایران مهاجر شد. او پس از ۹ سال زنده‌گی در این دو کشور، راهی ناروی شد و تاکنون در این کشور زنده‌گی می‌کند. بلال آرزو از هواداران فوتبال اسپانیا و طرفدار تیم بارسلونا است. لیونل مسی، ژاوی، اینیستا و ابراهیمویچ بازیکنان مورد علاقه و الگوهای او در فوتبال اند.