آدينه 3 حمل|فروردین 1397 برابر با 23 مارچ 2018

شکرالله عاطف رییس بورد کریکت افغانستان شد 27 قوس|آذر 1395

 

بر اساس فرمان رییس جمهور شکرالله عاطف مشعل، به حیث رییس تازۀ کریکت بورد افغانستان معرفی شد. پیش از این نسیم‌الله دانش این ریاست را به عهده داشت.

اکلیل حکیمی، وزیر مالیه/دارایی در این نشست می‌گوید، عاطف مشعل بر بنیاد روندی شفاف از میان دو رقیب دیگرش انتخاب شده است. او می‌گوید، رییس تازۀ کریکت بورد فرد مسلکی است و به زودی این بخش شاهد تغییرات بنیادی خواهد بود.

فضل‌هادی مسلمیار، رییس مجلس سنا نیز می‌گوید، تغییرات بنیادی نیاز اساسی تمام اداره‌هاست. او می‌گوید، رییس تازۀ کریکت بورد افغانستان به هیچ فردی اجازۀ تخریب را نمی‌دهد.

شکرالله عاطف، رییس تازۀ کریکت بورد افغانستان می‌گوید، از همین‌حال توجه‌اش بر 6 نکته‌یی است که پیشرفت و آیندۀ کریکت افغانستان با آن پیوند دارد.

او می‌گوید در کنار تلاش‌هایش برای بهبود کریکت بورد افغانستان، راهبرد مشخصی را نیز ترتیب می‌دهد که در آینده روسای تازه با همان راهبرد کارهای کریکت بورد را به پیش ببرند.

اما حامد شینواری، رییس اجرایی پیشین کریکت بورد افغانستان در صفحۀ فیسبوک‌اش نوشته است که شکرالله عاطف طرح او را دزدیده و به هدف رسیدن به این سمت به رییس جمهور فرستاده است.

نسیم‌الله دانش، دو سال پیش بر بنیاد فرمان رییس جمهور به عنوان رییس بورد کریکت افغانستان انتخاب شد، اما آقای دانش پس از آن از سمت‌اش برکنار شد که با انتقاد‌های شدید شاهپور زدران، شفیق‌الله شفق و شمار دیگری از بازیکنان کریکت روبه‌رو گشت و این انتقادها درکنار حساسیت‌ها در شبکه‌های مجازی، سبب راهپیماییهایی برضد او در شماری از ولایت‌ها شد.