شنبه 4 حمل|فروردین 1397 برابر با 24 مارچ 2018

دو قوم‌ متخاصم در غور از همدیگر گروگان گرفتند 6 جدی|دی 1395

 

فرمانده‌ مسلح غیرمسؤول 8 دانش‌آموز را از ولایت غور از قوم دشمن خود به گروگان گرفت، در پاسخ به این رویداد خانواده‌های این دانش‌آموزان نیز 5 تن از هواداران این فرمانده به شمول زنان را به گروگان گرفته و هشدار می‌دهد تا زمانی که فرزندان‌شان آزاد نشوند، آنان این افراد را رها نخواهند کرد.

شماری از باشنده‌گان ولسوالی شهرک غور در تماسی به سلام‌وطندار می‌گویند، این دانش‌آموزان روز گذشته هنگامی که از منطقۀ بندغوک برای گرفتن شناس‌نامه به ولسوالی شهرک می‌رفتند از سوی افراد دو فرمانده غیرمسؤول به نام‌های غفور و ناصر، گروگان گرفته شده‌اند.

به گفتۀ این باشنده‌گان، افراد این فرمانده‌هان نخست این دانش‌آموزان را لت‌وکوب کرده و سپس آنان را به منطقۀ استوه ولسوالی شهرک برده‌اند.

آنان می‌گویند، این افراد یکی از دانش‌آموزان به نام ضیا‌الدین را که در نتیجۀ لت‌وکوب، زخم شدیدی برداشته جا گذاشته‌اند. فضل‌الحق، پدر ضیاالدین می‌گوید، فرزندش اکنون در شفاخانه است.

ضیاالدین ثاقب، سرپرست فرماندهی پولیس غور نیز این رویداد را تأیید می‌کند، اما می‌گوید، تاکنون مشخص نشده است که این فرماندهان مسلح چه شمار دانش‌آموز را به گروگان گرفته‌اند. آقای ثاقب دلیل این گروگان‌گیری را اختلافات قومی میان غفور و محسن، دو فرمانده مسلح غیرمسؤول عنوان می‌کند.

اما در پیوند به این رویداد، خانواده‌های این دانش‌آموزان ربوده شده نیز 5 تن از هواداران فرمانده غفور به شمول زنان را گروگان گرفته‌اند.

این خانواده‌ها می‌گویند، این موضوع را با مسؤولان امنیتی این ولایت نیز در میان گذاشته‌اند، اما تاکنون هیچ اقدامی صورت نگرفته است.

اختلافات میان غفور و محسن در ولسوالی شهرک غور از چندین سال به‌ این‌سو ادامه دارد، حتا چندی پیش درگیری‌یی میان این دو تن تلفاتی برجا گذاشت.