آدينه 3 حمل|فروردین 1397 برابر با 23 مارچ 2018

غارت داروندار 130 مسافر؛ پولیس دو ساعت بعد رسید 6 جدی|دی 1395

 

هفت دزد حوالی ساعت 3 صبح امروز در ولسوالی بغلان مرکزی وارد یک مهمان‌خانه شده و تمام داروندار 130 مسافر این مهمان‌خانه از پول نقد گرفته تا جواهرات را غارت کردند. جالب این‌جاست که به گفتۀ مسافران، جریان بازرسی دزدان دو ساعت طول کشید، اما نیروهای امنیتی زمانی رسیدند که کار از کار گذشته بود و دزدان از ساحه پا به فرار گذاشته بودند.

این مسافران به سلام‌وطندار می‌گویند، پس از این قضیه به ولسوالی بغلان رفتند، اما موفق به دیدار مقام‌های محلی نشدند و صرفاً در این باره شکایتی درج کردند.

به گفتۀ آنان، پاسگاه امنیتی حدود یک کیلومتر از مهمان‌خانه فاصله داشت، اما نیروهای امنیتی خیلی دیر به ساحه رسیدند. به گفتۀ شاهدان رویداد، مسافران این مهمان‌خانه در دو موتر مسافربری 303 و 404 و 8 موتر تیزرفتار، از کابل به کندز در حرکت بودند.

محفوظ‌الله اکبری، سخنگوی پولیس حوزۀ شمال‌شرق کشور این رویداد را تأیید می‌کند. به گفتۀ آقای اکبری، تاهنوز 2 تن به شمول صاحب مهمان‌خانه بازداشت شده و تلاش‌ها برای بازداشت دیگر عاملان این رویداد جریان دارد.

تا کنون مقدار پول و اموال دزدیده‌شده، مشخص نیست.

پیش از این نیز در منطقۀ چهارشنبه‌تپۀ ولایت بغلان، دزدان چندین موتر مسافران را توقف داده و پول‌های شان را به جیب زدند، اما پولیس حوزۀ شمال‌شرق می‌گوید که به هدف پاسداری از مسافران، به حکومت مرکزی پیشنهاد ایجاد دو پایگاه نظامی دیگر در این مسیر را ارایه کرده‌اند و پس از تصویب بودجۀ این پایگاه‌ها، جلو دزدی‌های مسلحانه در این مسیر گرفته خواهد شد.