آدينه 3 حمل|فروردین 1397 برابر با 23 مارچ 2018

داعش در جوزجان ده‌ها خانه را به آتش کشید 8 جدی|دی 1395

 

شماری از باشنده‌گان ولسوالی درزآب ولایت جوزجان می‌گویند، گروه داعش 3 غیر نظامی را در این ولسوالی کشته، 5 کودک را زخمی کرده و 2 کودک دیگر را با خود برده‌ است.

آنان ادعا می‌کنند که داعش دو روز پیش حدود 100 خانه را در این ولسوالی به آتش کشید و 150 خانواده را ناگزیر به ترک خانه‌های‌شان کرد.

این باشنده‌گان ولسوالی درزآب که با سه جسد از یک خانواده برای عدالت‌خواهی در برابر ساختمان مقام ولایت جوزجان گرد آمده‌اند، از حکومت می‌خواهند گروه داعش را در این ولسوالی نابود کند.

شیرعلی، یکی از باشنده‌گان درزآب می‌گوید:«داعشیان به روستای‌ ما آمدند و سه مرد را بی‌رحمانه کشتند، کودکان را زخمی کردند و داروندار ما را به یغما بردند.»

این باشنده‌گان از راه‌اندازی‌نشدن عملیات پاک‌سازی این ولسوالی انتقاد کرده می‌گویند:« داعشیان حتا به زنان و دختران نیز رحم نمی‌کنند.»

عبدالرحمان محمودی، معاون والی جوزجان با تأیید این رویداد به سلام‌وطندار می‌گوید، در حال حاضر نیروهای امنیتی بیشتری به ولسوالی درزآب اعزام شده‌اند و قرار است برای بررسی این قضیه هیأتی نیز به درزآب فرستاده شود.

به گفتۀ او، در آینده‌یی نزدیک عملیات گسترده‌یی برای سرکوب گروه داعش در این ولسوالی راه‌اندازی خواهد شد.

درزآب جوزجان یکی از ولسوالی‌های ناامن این ولایت به شمار می‌رود که نیروهای داعش پس از ننگرهار در این ولسوالی فعالیت‌های‌شان را آغاز کرده‌اند.