يک‌شنبه 29 دلو|بهمن 1396 برابر با 18 فبروری 2018

بردۀ جنسی 15 ساله در تخار با خود «فهرستی» آورده است 9 جدی|دی 1395

 

پولیس ولایت تخار یک دختر 15 ساله را بازداشت کرده که شماری از فرماندهان محلی و زورمندان از او به عنوان بردۀ جنسی استفاده می‌کرده اند. این دختر فهرستی از افرادی که با او ارتباط داشته‌اند را به نیروهای امنیتی تحویل داده است. فعالان مدنی این ولایت و اعضای شورای ولایتی می‌گویند که حکومت باید هرچه زودتر پروندۀ این دختر خردسال را به دادستانی بفرستد.

نورمحمد حکیمی، فرمانده پولیس تخار به سلام‌وطندار می‏‌گوید که هویت این دختر به درستی معلوم نیست و او خود را باشندۀ ولایت کندز معرفی کرده است .به گفتۀ آقای حکیمی، این دختر با پوشیدن لباس پسرانه از جایی به جای دیگر برای بهره‌کشی جنسی منتقل می‌شده است.

این دختر ظاهراً مادر ندارد و پدرش هم از زنده‌بودن او خبر نیست. او می‌گوید: «به میل خود با این افراد گشت‌وگذار می‌کرده و با هر کی که به او پول می‌داده، می‌رفته است.»

یک منبع که نخواست نامش فاش شود به سلام‌وطندار می‌گوید که این دختر از این زورمندان باردار نیز شده، اما سقط جنین کرده است.

عصمت قربانی، عضو شورای ولایتی تخار در یک گردهمایی اعتراضی امروز می‌گوید که بر علاوۀ زورمندان و فرماندهان محلی، افسران پولیس نیز از این دختر استفادۀ جنسی کرده اند.

کریم دانش، استاد دانشگاه و یکی از فعالان مدنی تخار می‏‌گوید، مقام‌های محلی تلاش دارند که این دختر را به نکاح کسی درآورند تا بالای این جنایت سرپوش گذاشته شود. او می‌گوید، اگر این دختر به عقد کسی درآید جانی‌هایی که عقب این قضیه اند از دادگاهی‌شدن نجات می‌یابند.

در حال حاضر این دختر در خانۀ امن در تخار نگه‌داری می‌شود. پولیس به خبرنگاران اجازۀ گفت‌وگو با این دختر را نمی‌دهد، اما فرمانده پولیس تخار می‌گوید که او در اظهاراتش از پولیس نامی نگرفته است.