آدينه 3 حمل|فروردین 1397 برابر با 23 مارچ 2018

غصب زمین در پایتخت؛ «مشکل این‌جاست که با زورمندان مقابل هستیم» 15 جدی|دی 1395

 

باشنده‌گان ناحیۀ دوازدهم پایتخت از غصب زمین‌های‌شان شکایت دارند. آنان می‌گویند که بیشتر غاصبان زمین، اعضای مجلس، بزرگان قومی و مقام‌های حکومتی اند.

از دیر زمان پیش، شکایت‌هایی مبنی بر غصب زمین در پایتخت وجود داشت و کمیسیون مواصلات و مخابرات مجلس نماینده‌گان امروز نشستی را برای بررسی این مشکل برگزار کرد. باشنده‌گان منطقۀ ارزان‌قیمتِ پایتخت از حکومت می‌خواهند که هرچه زودتر به این معضل نقطۀ پایان بگذارد.

ابراهیم، یکی از وکلای گذر این منطقه می‌گوید که حاجی موسا برادر ملاتره‌خیل، عضو مجلس نماینده‌گان در زمین او چند کانتینر گذاشته و قرار است در این زمین تانک تیل بسازد.

خلیل، یکی دیگر از باشنده‌گان ارزان‌قیمت می‌گوید که همزمان با افتتاح پروژۀ ارزان‌قیمت، یک قبرستان نیز بنیان گذاشته شد، اما تاحال این قبرستان سه بار از سوی زورمندان غصب شده است.

مسؤولان در شهرداری پایتخت این مشکلات را می‌پذیرند و می‌گویند بزرگ‌ترین چالش فراراه آنان این است که «با زورمندان روبه‌رو اند.»

قیس حسن، رییس کمیسیون مواصلات و مخابرات مجلس می‌گوید که این کمیسیون تمام شکایت‌های مردم را بررسی کرده و به زودی به این مشکل نقطۀ پایان گذاشته خواهد شد.