آدينه 3 حمل|فروردین 1397 برابر با 23 مارچ 2018

غنی: فساد در وزارت دفاع، عاملِ افزایش تلفات ارتش است 20 جدی|دی 1395

 

محمداشرف غنی، رییس جمهور کشور امروز (دوشنبه) در مراسم یادبود از شهدای نیروهای امنیتی در وزارت دفاع می‌گوید، فساد در این وزارت، یکی از عوامل مهم افزایش تلفات در صفوف نیروهای ارتش شده است.

رییس جمهور غنی می‌افزاید که برای مهار فساد در وزارت دفاع ملی اقداماتی شده، اما بسنده نیست. به گفتۀ آقای غنی، در شش ماه گذشته حدود 700 کارمند وزارت دفاع به هدف تحکیم اصلاحات تبدیل و جابه‌جا شده‌اند.

رییس جمهور در سخنانش به راهکارهای روی دست گرفته شده برای کاهش تلفات نیروهای امنیتی اشاره می‌کند و می‌گوید، نیروهای امنیتی به زودی تجهیز خواهند شد و با هر گونه غفلت و کم‌کاری در سطح رهبری نیروهای امنیتی به شدت برخورد خواهد شد.

جاوید کوهستانی آگاه نظامی، در گفت‌وگویی با سلام‌وطندار می‌گوید، فساد به شیوه‌های گوناگون در وزارت دفاع رسوخ کرده است؛ اما در بخش مالی این وزارت دامنۀ فساد گسترده‌تر است.

آقای کوهستانی با پافشاری بر اصلاحات همه‌جانبه و سرتاسری می‌گوید، اگر با فساد جاری در وزارت‌های دفاع، داخله و ریاست امنیت ملی به صورت جدی مبارزه نشود، احتمال کاهش یا قطع کمک‌های خارجی بسیار زیاد خواهد بود.

به باور شماری از آگاهان نظامی، فساد، برخورد سلیقه‌یی، سوء‌استفاده، عدم برخورد قاطع و غفلت وظیفه‌یی از مسایل مهم زمینه‌ساز فساد در وزارت دفاع‌ می‌باشد.