يک‌شنبه 29 دلو|بهمن 1396 برابر با 18 فبروری 2018

باشنده‌گان کندز پول صرفیۀ برق‌شان را به طالبان می‌پردازند 21 جدی|دی 1395

 

 

مسؤولان ریاست شرکت برق‌رسانی افغانستان (برشنا) در کندز می‌گویند، طالبان به باشندگان مناطق زیر حاکمیت‌شان هشدار داده‌اند که از این پس پول صرفیۀ برق‌شان را به این گروه بپردازند.

انجنیرحمیدالله مومند، رییس برشنای کندز به سلام‌وطندار می‌گوید، قرار بود که دو روز پیش پول صرفیۀ برق از باشنده‌گان کندز جمع‌آوری شود، اما بزرگان این ولایت می‌گویند که طالبان پول صرفیۀ‌ برق‌ مردم را جمع‌آوری کرده‌اند. او می‌گوید، طالبان مردم را هشدار داده‌‌اند که آنان 95 درصد کندز را در اختیار دارند و در صورتی که مردم به آنان حق ندهند، مجازات خواهند شد.

به گفتۀ آقای مومند، بیش از 20 هزار خانواده در مناطق تحت سلطۀ طالبان زنده‌گی دارند و اگر پول برق این شهروندان پرداخت نشود، برق وارداتی این ولایت از تاجیکستان قطع خواهد شد.

برخی از اعضای شورای ولایتی کندز نیز از جمع‌آوری پول صرفیه‌های برق از سوی طالبان نگرانی کرده می‌گویند، طالبان برگه‌های صرفیۀ برق را از مأموران برق گرفتند.

غلام‌ربانی ربانی، عضو شورای ولایتی کندز، جمع‌آوری پول صرفیه‌های برق از سوی طالبان را نگران‌کننده می‌خواند و می‌گوید که ادامه این وضعیت زیان‌های مالی را برای ادارۀ محلی و حکومت به بار خواهد آورد.

طالبان در کندز، درست زمانی اقدام به جمع‌آوری پول صرفیه‌های برق در مناطق زیر کنترل‌شان می‌کنند که لین برق وارداتی تاجیکستان به کندز، سه روز می‌شود که از سوی این گروه قطع شده است.