آدينه 29 جدی|دی 1396 برابر با 19 جنوری 2018

ترامپ: از این پس ورود مهاجران به آمریکا دشوار خواهد بود 8 دلو|بهمن 1395

 

دونالد ترامپ، در نخستین گفت‌وگوی خود در مقام رییس جمهور آمریکا با یکی از رسانه‌ها با اشاره به کشورهای افغانستان، پاکستان و عربستان سعودی گفته است، از این به بعد روند بازرسی مهاجرانی که به آمریکا عزم سفر دارند، جدی می‌شود، طوری که «ورود به آمریکا بسیار دشوار خواهد بود.»

رییس جمهور آمریکا با اشاره به پذیرش پناهجویان در اروپا به ویژه در آلمان و برخی دیگر از کشورها گفت که اروپا مرتکب اشتباه شده و در آمریکا نیز اوباما، هیلاری کلینتون و جان کری مرتکب این اشتباه شده بودند.

او همچنان گفت که گفت‌وگوها دربارۀ کار ساخت‌وساز دیوار مرزی میان ایالات متحده و مکزیک جریان دارد و به زودی طرح آنان برای ساخت این دیوار اجرایی خواهد شد.

آقای ترامپ در این گفت‌وگو دربارۀ لغو ممنوعیت زندان‌های مخوف سیا در سراسر دنیا گفت که به زودی در این باره مشخصاً ابراز نظر خواهد کرد.

دونالد ترامپ در انتخابات 2016 با سخنان جنجالی‌اش، زبان‌زد خاص و عام شد. او مهاجران مکزیکی را تجاوزکار و قاچاقچی خواند و گفت که دیواری در مرز مکزیک می‌کشد تا جلوی ورود مهاجران غیرقانونی را بگیرد. چند ماه بعد، ترامپ گفت که ورود مسلمانان به آمریکا را نیز کاملاً متوقف می‌کند.

این ابرتاجر آمریکایی، پس از ماه‌ها کارزار انتخاباتی و یک رقابت نفس‌گیر با هیلاری کلینتون سرانجام 19 عقرب/آبان با اکثریت آرا به کاخ سفید راه پیدا کرد.