سه‌شنبه 3 دلو|بهمن 1396 برابر با 23 جنوری 2018

اسماعیل‌خان به غنی: به جای خارجی‌ها دست به دامن مجاهدین شوید 24 حوت|اسفند 1395

 

محمداسماعیل‌خان، چهرۀ شناخته‌شده و یکی از سران پیشین جهادی در مراسم گرامی‌داشت از سی‌وهشتمین سال‌روز 24 حوت، روز قیام مردم هرات در برابر حکومت وقت می‌گوید که رییس جمهور به جای درخواست کمک از نیروهای خارجی برای سرکوب هراس‌افگنان، از مجاهدین کمک بخواهد. او می‌گوید، حضور رهبران جهادی در تصمیم‌گیری‌های بزرگ سیاسی، گره‌گشای مشکلات فعلی کشور است.

این رهبر پیشین جهادی با انتقاد از سران حکومت وحدت ملی می‌افزاید که این نظام در بدل ریختن خون صدها زن‌ومرد به دست آمده، اما بی‌کفایتی سران حکومت سبب شده که هراس‌افگنان و جنایت‌کاران کشورهای همسایه دردسرهای بزرگی را برای مردم ایجاد کنند. او هشدار می‌دهد که سران حکومت باید از خواب غفلت بیدار شده و برای حل چالش‌های کنونی برنامه‌های اساسی را روی دست گیرند.

او هشدار می‌دهد و می‌گوید که رهبران حکومت باید بیدار شوند و برای دورساختن این چالش‌ها، برنامه‌یی اساسی را روی دست گیرند و از رهبران جهادی برای نجات کشور کمک بخواهند.

اسماعیل‌خان تأکید می‌کند که هنگام نیاز در کنار نیروهای امنیتی می‌ایستند و آنان را تنها نمی‌گذارند.

برخی از عالمان دین نیز در این مراسم با انتقاد از سران حکومت و ناامنی‌های اخیر در کشور می‌گویند که حکومت در تأمین امنیت جان‌ومال مردم کوتاه آمده است. آنان می‌افزایند که اگر حکومت برای امنیت شهروندان کشور توجه نکند، فاصله میان مردم و حکومت بیش از پیش شده و حکومت اعتبار نسبی‌اش را نیز از دست خواهد داد.

38 سال پیش در 24 حوت مردم هرات در برابر حکومت وقت قیام کردند که بر اساس روایت‌های تاریخی، در این روز 24 هزارتن کشته شدند.