چهارشنبه 4 دلو|بهمن 1396 برابر با 24 جنوری 2018

15 درصد افزایشِ درآمد سالانۀ ادارۀ هوانوردی ملکی 25 حوت|اسفند 1395

 

مسؤولان ادارۀ مستقل هوانوردی ملکی سال 1395 خورشیدی را پردست‌آورد برای این اداره دانسته و می‌گویند، درآمد ادارۀ  مستقل هوانوردی ملکی در این سال به 4.3 میلیارد افغانی رسیده که در مقایسه به سال 1394 خورشیدی افزایش  15 درصدی را نشان می‌دهد. به گفتۀ آنان درآمد سال گذشتۀ این اداره نزدیک به 4 میلیارد افغانی بوده است.

قاسم رحیمی، سخنگوی ادارۀ مستقل هوانوردی ملکی امروز (چهارشنبه) در نشستی خبری در کابل می‌گوید که این اداره در سال 1395 خورشیدی بیشترین بودجه را در ساخت فرودگاه‌های کشور به مصرف رسانیده است. به گفتۀ آقای رحیمی، این اداره در سال 1395 خورشیدی بیشترین درآمد را از رهگذر عبور هواپیماهای خارجی از فضای افغانستان داشته است.

آقای رحیمی می‌افزاید، کارهای تدارکاتی فرودگاه کندهار، دایکندی و هرات هم‌اکنون جریان دارد و در سال آیندۀ خورشیدی کار ساخت‌وساز آنان نیز آغاز می‌شود.

حکمت‌الله قووانچ، سخنگوی وزارت ترانسپورت در این نشست می‌گوید، وزارت ترانسپورت در سال روان خورشیدی تمام شرکت‌ها و اتحادیه‌های باربری و مسافربری را بررسی کرده است که جواز فعالیت 341 شرکت و اتحادیه را به علت مراعات نکردن قانون، ملغا کرده است.