آدينه 31 حمل|فروردین 1397 برابر با 20 اپریل 2018

مجلس علیه پاکستان به سازمان ملل نامه نوشت 25 حوت|اسفند 1395

 

نماینده‌گان مجلس افغانستان به خاطر دست‌اندازی‌های پاکستان در امور افغانستان به سازمان ملل شکایت می‌کنند. مجلس نماینده‌گان در نشست امروز، نامه‌یی را به نشانی شورای امنیت سازمان ملل صادر کرد تا جلوی حملات پاکستان بر خاک افغانستان و مداخلۀ این کشور در امور داخلی افغانستان را بگیرد.

اعضای مجلس از حملات راکتی پاکستان بر خاک افغانستان، حمایت این کشور از هراس‌افگنان و مداخلۀ اسلام‌آباد در امور افغانستان انتقاد کردند و از مجلس خواستند که نامه‌یی را در اعتراض به این عملکردهای پاکستان به آدرس شورای امنیت سازمان ملل بفرستد.

عبدالرؤوف ابراهیمی، رییس مجلس نماینده‌گان در این نشست به شماری از اعضای مجلس وظیفه سپرد تا این اعلامیه را از آدرس این مجلس به نشانی شورای امنیت سازمان ملل صادر کنند.

در این نامه آمده است، هراس‌افگنان باشنده‌گان برخی مناطق شماری از کشورها اند که برای جنگ با دولت‌های‌شان در پاکستان آموزش می‌بینند.

در بخش دیگر این نامه آمده که تروریستان در خاک پاکستان مخفیگاه دارند و این کشور برای آنان کمک مالی و نظامی فراهم می‌کند تا شهروندان افغانستان را بکشند.

پیش از این محمود سیقل، نمایندۀ دولت افغانستان در سازمان ملل رسماً از حملات راکتی پاکستان به خاک افغانستان و مداخلۀ این کشور در امور افغانستان شکایت کرده بود. همچنان شماری از سناتوران آمریکایی نیز از کانگرس این کشور خواسته بودند که نام پاکستان را در فهرست کشورهای حامی تروریسم جای دهد.