شنبه 30 جدی|دی 1396 برابر با 20 جنوری 2018

چندین فرمانده ارشد طالبان در بغلان کشته شدند 30 حمل|فروردین 1396

 

مقام‌های امنیتی در بغلان از کشته‌شدن چندین فرمانده ارشد طالبان به شمول هلال مشهور به مولوی لعل والی نام نهاد این گروه برای ولایت بغلان خبر می‌دهند.

احمدجاوید سلیم، سخنگوی نیروهای ویژۀ ارتش به سلام‌وطندار می‌گوید، مولوی لعل با 15 تن از فرماندهان و افراد کلیدی‌اش شب گذشته در نتیجۀ عملیات شبانۀ نیروهای ویژۀ امنیتی با پشتیبانی نیروهای حمایت قاطع در منطقۀ دندغوری شهر پلخمری کشته شدند.

آقای سلیم می‌گوید که این عملیات حوالی ساعت یازده‌ونیم سه‌شنبه شب هنگامی از زمین و هوا در دندغوری آغاز شد که مولوی لعل با افرادش سرگرم طرح‌ریزی برنامه‌یی هراس‌افگنانه در بغلان بودند.

به گفته سخنگوی نیروهای ویژۀ ارتش، در میان افراد کشته‌شدۀ طالبان جسدهای چند نقاب‌پوش نیز وجود دارد که بررسی‌ها برای کیستی آنان آغاز شده است.

فیصل سمیع، نمایندۀ مردم بغلان در مجلس سنا می‌گوید که مولوی لعل هنگامی هدف این حمله قرار گرفته است که در خانۀ شخصی به نام حاجی سلطان، یکی از بزرگان محل مهمان بود.

هر چند سخنگوی نیروهای ویژۀ ارتش شمار کشته‌شده‌گان این حمله را 15 تن می‌گوید، اما آقای فیصل می‌گوید که تاکنون کشته‌شدن بیش از 20 تن از افراد طالبان در این حمله تأیید شده است.

مولوی لعل از افراد برجستۀ گروه طالبان در حوزۀ شمال‌شرق به شمار می‌رفت.

طالبان تاکنون در این باره به رسانه‌ها چیزی نگفته اند.