سه‌شنبه 1 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 فبروری 2018

علمای بغلان: برای طالبان دولتی هستیم و برای دولت طالب 31 حمل|فروردین 1396

 

تاج‌محمد جاهد، وزیر امور داخله در ادامۀ سفرش به ولایت‌های بلخ و سمنگان امروز وارد بغلان شد و در نشستی با مقام‌های محلی و باشنده‌های این ولایت دیدار و گفت‌وگو کرد.

در این نشست عالمان دینی می‌گویند که طالبان آنان را بدتر از کارمندان دولتی می‌بینند و هر کسی که ریش داشته باشد هم برای دولت طالب به شمار می‌آید.

مولوی سبحان‌الله صدیق به نماینده‌گی از تمام عالمان این ولایت خواستار تأمین بهتر امنیت در بغلان شد.

عبدالحی نعمتی، والی بغلان و محمدظریف ظریف، عضو شورای ولایتی این ولایت می‌گویند که بغلان به نیروهای بیشتر امنیتی، ایجاد یک لوای ارتش و شفاخانۀ نظامی نیاز دارد و حکومت در تغییر و تقرر نیروهای امنیتی در بغلان نباید تصمیم عجولانه و فرمایشی بگیرد.

وزیر داخله در این نشست کشته‌شدن والی خودخواندۀ طالبان را در عملیات اخیر در بغلان دستاوردی بزرگ می‌داند و می‌گوید که در راستای تأمین اصلاحات در صفوف پولیس و تجهیز نیروهای امنیتی و تأمین امنیت بغلان اراده‌یی قوی دارند.

آقای جاهد می‌گوید، هدف سفرش به ولایت‌های شمال بررسی وضعیت امنیتی این ولایت‌ها بوده و بغلان یکی از ولایت‌های با اهمیت برای طالبان است و عملیات‌های نظامی برای سرکوب آن‌ها در تمام ولایت‌ها جریان دارد. به گفتۀ آقای جاهد، نیروهای حمایت قاطع و جامعۀ جهانی در راستای مبارزه با هراس‌افگنی در افغانستان حکومت را حمایت می‌کنند.