سه‌شنبه 3 دلو|بهمن 1396 برابر با 23 جنوری 2018

هشدار معترضان به رییس جمهور: اگر بخواهیم حکومت را از بین می‌بریم 6 ثور|اردیبهشت 1396

 

هزارها تن از باشنده‌گان جوزجان در اعتراض به آن‌چه تک‌روی‌های رییس جمهور می‌خوانند می‌گویند، رییس جمهور غنی باید دست از تبعیض و تک‌روی بردارد و به وعده‌هایی که به جنرال عبدالرشید دوستم داده عمل کند، در غیر آن «سلاح به دست می‌گیرند و کمر می‌بندند.»

این معترضان که در منطقۀ بخدی پارک شهر شبرغان جمع شده بودند هشدار می‌دهند، در صورتی که رییس جمهور به تک‌روی‌هایش ادامه دهد با واکنش هزارها تن از باشنده‌گان ولایت‌های شمال روبه‌رو خواهد شد.

دکتر عنایت‌الله بابر فرهمند، رییس دفتر معاون نخست رییس جمهور در این اعتراض‌ می‌گوید، اعتراضات‌شان مسالمت‌آمیز است و در صورتی که جواب مثبتی از رییس جمهور دریافت نکنند، این حرکت همه‌گانی خواهد شد و مسؤولیتش به دوش رییس جمهور خواهد بود.

معترضان می‌گویند، حکومت صلاحیت‌های معاون اول را سلب کرده است و به تعهداتش پابند نیست.

قدرت‌الله وطن، رییس بخش جوانان حزب جنبش در جوزجان نیز می‌گوید: «حکومت را ما ساخته‌ایم و اگر بخواهیم از بینش هم می‌بریم.» آقای وطن می‌گوید، حکومت باید فساد و قوم‌گرایی را ریشه‌کن کند و مانع برخوردهای سلیقه‌یی شود.

در این همایش مولوی عبدالحی حیات، رییس شورای ولایتی جوزجان نیز می‌گوید که اکنون زمان افراط‌گرایی و انحصارطلبی گذشته است و حکومت باید از این گونه رفتارها بپرهیزد.