سه‌شنبه 1 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 فبروری 2018

شوهر یا پسر همسایه؛ قاتل کیست؟ 11 ثور|اردیبهشت 1396

 

«پدرم دو سال پیش خواهر جوانم را در عوض 20 هزار افغانی در انبار خانۀ‌مان کشت و امروز به خاطر همسر دومش، مادرم را به قتل رساند.» این حرف‌های حمیده دربارۀ قتل مادرش است.

زهره، زن 42 ساله امروز از سوی پسر همسایه در ولایت فاریاب با شلیک گلوله کشته شد؛ به باور دختر جوان این زن، این قتل از سوی پدرش سازمان‌دهی شده است.

حمیده، دختر بزرگ خانواده می‌گوید که روز گذشته مادرش با عبدالشکور، پسر همسایه بر سر قطع ریشۀ یک درخت در حیاط‌شان بگومگو کرده بودند و جروبحث به برخورد فیزیکی رسید و عبدالشکور این زن را لت‌وکوب کرد. سپس قضیه به نیروهای امنیتی گزارش شد، اما متهم از چنگ نیروهای امنیتی فرار کرد و لحظاتی پس، در برابر چشمان حمیده، مادرش را به گلوله بسته است.

به گفتۀ حمیده، دعوا بهانه‌یی برای قتل بوده و این جنایت از سوی پدرش پیش‌ازپیش طرح شده بود.

این رویداد در روستای چرمگرخانۀ شهر میمنه رخ داده است.

عبدالکریم یورش، مسؤول مطبوعات فرماندهی پولیس فاریاب می‌گوید، انگیزۀ قتل خصومت‌های خانواده‌گی بوده و قاتل از محل رویداد فرار کرده است.

دکترعبدالاحد قاریزاده، عضو پزشکی قانونی شفاخانۀ افغان ترکِ میمنه هم می‌گوید که یک گلوله به سینه و دو گلولۀ دیگر به بغل این زن اصابت کرده است.

گل‌محمد، بزرگ منطقه اما دست‌داشتن پدر خانواده در قتل زهره را رد می‌کند و می‌گوید، قضیه از دعوا بر سر قطع ریشۀ درخت شروع شده و به قتل انجامیده است.

دو سال پیش دختر بزرگ این خانواده به شکل مرموزی کشته شده بود، اما حمیده اکنون می‌گوید که حالا فهمیده خواهرش نیز به دستور پدرش در برابر 20 هزار افغانی کشته شده است.