سه‌شنبه 1 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 فبروری 2018

هشدار طالبان به تیرباران 13 تن از نزدیکان یک فرمانده پولیس محلی 12 ثور|اردیبهشت 1396

 

طالبان 13 تن از خویشاوندان یک فرمانده پولیس محلی را به گروگان گرفته‌اند و هشدار داده‌اند که اگر این فرمانده تجهیزاتش را به آنان ندهد و منطقه را ترک نکند، تمام این گروگان‌ها را به گلوله خواهند بست.

احمدحسین دانشیار، ولسوال دولینۀ غور با تأیید این خبر به سلام‌وطندار می‌گوید، طالبان شب گذشته دست‌کم 13 تن از باشنده‌گان منطقۀ فراهرود را به گروگان گرفته و آنان را به جای نامعلومی منتقل کرده‌اند.

عبدالحی خطیبی، سخنگوی والی غور نیز این موضوع را تأیید می‌کند و می‌گوید، طالبان 13 تن از اقارب تاج‌محمد، یک فرمانده محلی را با خود برده‌اند و از این فرمانده خواستار ترک پاسگاه‌ها شده‌اند.

سخنگوی والی غور می‌افزاید، طالبان به این فرمانده محلی هشدار داده‌اند در صورتی که به خواسته‌های آنان توجه نکند، تمام افراد این فرمانده محلی را تیرباران می‌کنند.

به گفتۀ آقای خطیبی، طالبان ازچندی به این‌سو در کنار آغاز تحرکات‌شان در اطراف ولسوالی‌های شهرک و دولینه، دست به سربازگیری نیز زده‌اند.

این در حالی‌ست که روز گذشته محمد کبیری، ولسوال شهرک به سلام‌وطندار از تلاش‌های طالبان برای تصرف ولسوالی‌های شهرک و دولینه خبر داده بود.