سه‌شنبه 1 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 فبروری 2018

دسترسی 5 هزار خانوادۀ کندهاری به آب آشامیدنی صحی 15 ثور|اردیبهشت 1396

 

مسؤولان ریاست آب‌رسانی  ولایت کندهار می‌گویند، در واپسین سال‌ها سطح آب پانزده متر در شهر پایین آمده که این موضوع شهروندان این ولایت را با کم‌بود آب آشامیدنی بهداشتی روبه‌رو ساخته است. آنان می‌گویند، ریاست آب‌رسانی کندهار تلاش دارد تا برای دسترسی شهروندان این ولایت به آب آشامیدنی صحی سیستم نل‌دوانی را روی کار کنند.

محمد کاکر، مسؤول ریاست آب‌رسانی کندهار به سلام‌وطندار می‌گوید، برای حل این مشکل در گام نخست به 5 هزار خانواده در ناحیۀ نهم منطقۀ لوی ویالی نل‌آب توزیع می‌کنند.

به گفتۀ آقای کاکر، روند توزیع آب آشامیدنی صحی سبب می‌شود که شهروندان دچار بیماری‌های گونه‌گون نشوند و همچنان از ضایع شدن آب نیز جلوگیری شود.

برخی از باشنده‌گان شهر کندهار در گفت‌وگویی به سلام‌وطندار می‌گویند، کندن چاه‌های عمیق از سوی برخی از زورمندان سبب شده است که سطح آب روزبه‌روز پایین شود.

پیش از این مسؤولان ریاست آب‌رسانی کندهار از عدم پرداخت پول صرفیه‌یی آب از سوی زورمندان و برخی از باشنده‌گان شکایت داشتند.

مسؤولان ریاست آب‌رسانی کندهار می‌گویند که کار ساخت و ساز این چاه‌ها در ولسوالی های دند و دامان کندهار ادامه دارد و به زودی به بهره‌برداری سپرده می‌شود.