آدينه 31 حمل|فروردین 1397 برابر با 20 اپریل 2018

افراد یک فرمانده محلی در غور ده‌ها زن را از منطقۀ مسجدنگار ربودند 16 ثور|اردیبهشت 1396

 

افراد مربوط به یک فرمانده محلی در غور، بیش از 80 زن یک منطقه را ربودند و ده‌ها خانه را به آتش کشیدند. باشنده‌گان منطقۀ مسجدنگار ولسوالی شهرک این ولایت به سلام‌وطندار می‌گویند، شب گذشته فضل‌احد، برادر فضل‌احمد، والی پیشین غور این زنان را ربوده و تمام منطقۀ‌شان را به آتش کشیده است.

آنان می‌گویند، این فرمانده محلی در حضور نیروهای امنیتی دست به چنین «جنایتی» زده. به گفتۀ باشنده‌گان، در جریان زدوخورد، افراد این فرمانده مردی را زیر یک تانگ نظامی له کردند و یک باشندۀ دیگر را در خانه به آتش کشیدند.

محمدهاشم فیضی، عضو شورای ولایتی غور این رویداد را تأیید می‌کند، اما شمار زنان ربوده‌شده را 20 تن می‌خواند و می‌گوید، در این رویداد حدود 60 خانه به آتش کشیده شده و شماری از زنان و کودکان کشته شده‌اند.

به گفتۀ او، هم‌اکنون شمار زیادی از طالبان در منطقۀ مسجدنگار تجمع کرده‌اند و قصد حمله بر منطقۀ والی پیشین این ولایت را دارند.

اما غلام‌مصطفا محسنی، فرمانده پولیس غور این گفته‌ها را رد می‌کند و می‌گوید، آنان به هیچ فردی اجازۀ گروگان‌گیری و جرم‌وجنایت را نمی‌دهند. فرمانده پولیس غور می‌گوید، تنها یک درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در این منطقه رخ داد و تمام تلفات مربوط طالبان می‌شود، نه مردم غیرنظامی.

این رویداد پس از آن اتفاق افتاده که حدود دو شب پیش، طالبان به رهبری ملااحمدشاه معاون والی نام‌نهادشان برای غور به خانۀ فضل‌احمد والی پیشین این ولایت یورش بردند. در این حمله یک تن کشته شد و خانۀ والی کاملاً سوخت.

برای دسترسی به این گزارش این‌جا را کلیک کنید.