چهارشنبه 2 حوت|اسفند 1396 برابر با 21 فبروری 2018

سربازان به امید نیروهای تازه‌نفس؛ چرخ‌بال‌ها در مناطق طالبان فرود آمدند 18 ثور|اردیبهشت 1396

 

چهارشنبه‌شب دو چرخ‌بال به مناطق تحت تصرف نیروهای امنیتی در سرپل نزدیک شدند، نیروهای امنیتی این منطقه هم به این باور که این چرخ‌‌بال‌ها نظامی بوده و به کمک آنان آمده‌اند منتظر ماندند، اما چرخ‌بال‌ها به سمت نیروهای طالبان رفته و در مناطق تحت تصرف آنان فرود آمدند.

پس از این رویداد، حدود 20 سرباز یکی پس از دیگری صفوف نیروهای امنیتی را ترک کرده‌اند و این روند هنوز ادامه دارد.

محمدعلی حکیمی، عضو شورای ولایتی سرپل با نگرانی از نشست چرخ‌بال در مناطق تحت حاکمیت طالبان می‌گوید، نیروهای امنیتی به امید این که نیروهای تازه‌نفس به این ولایت اعزام شده، با دیدن چرخ‌بال‌ها خوش‌حال شدند، اما این چرخ‌بال‌ها در منطقۀ دشمن فرود آمدند.

به گفتۀ حکیمی، حکومت برای تأمین امنیت این ولایت کوتاهی می‌کند و با گذشت هر روز دامنۀ جنگ در این ولایت گسترش می‌یابد. این عضو شورای ولایتی می‌گوید، حتا مسؤولان شماری از ارگان‌های دولتی پس از پایان مدت کار به جوزجان و دیگر ولایت‌ها می‌روند.

ذبیح‌الله امانی، سخنگوی والی سرپل فرود این چرخ‌بال‌ها را نه تأیید می‌کند، نه رد.

سخنگوی والی سرپل می‌گوید، اخیراً شمار زیادی از باشنده‌گان این ولایت خودشان برای مبارزه در برابر داعش و طالبان کمر بسته‌اند.

به گفتۀ منابع رسمی این ولایت، در ماه‌های اخیر فعالیت گروه‌های هراس‌افگن در سرپل گسترش یافته و داعش و طالبان در ولسوالی‌های کوهستانات و صیاد آموزشگاه‌های نظامی بنا کرده‌اند.