سه‌شنبه 1 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 فبروری 2018

80 کشته در 250 رویداد ترافیکی در 2 ماه 18 ثور|اردیبهشت 1396

 

وزارت صحت با همکاری سازمان بهداشت جهانی در افغانستان و دیگر نهادهای مربوط از هفته جادۀ مصون با شعار «آهسته برانید تا جان انسان‌ها را نجات بدهید» در کابل گرامی داشت به‌ عمل آورد.

عبدالودود خیرخواه، مدیرعمومی ریاست ترافیک کابل در همایشی که به همین مناسبت امروز (دوشنبه) برگزار شده بود می‌گوید، در دو ماه گذشته بیش 250 رویداد ترافیکی در سراسر کشور ثبت شده که در این رویدادها 84 تن جان باخته‌اند. او از تمامی نهادهای مربوط می‌خواهد که برای کاهش رویدادهای ترافیکی در کشور اقدامات جدیی را روی دست گیرند.

احمدجان نعیم، معین وزارت صحت در این همایش استفادۀ مواد مخدر، عملی نکردن قوانین ترافیکی، عدم استفاده از کمربندهای ایمنی و نبود جادههای معیاری را از علتهای وقوع رویدادهای ترافیکی در کشور میداند.

به گفتۀ آقای نعیم، آنان برنامه‌های آگاهی‌دهی را برای شهروندان روی دست گرفته‌اند تا از وقوع رویدادهای ترافیکی در جاده‌ها جلوگیری شود.

معین وزارت صحت عامه می‌افزاید که در اثر رویدادهای ترافیکی سال پیش، بیش 868 تن کشته و بیش از 55677 تن دیگر زخمی شدند.

پیپر کورن، نماینده سازمان بهداشت جهانی در افغانستان از تمامی راننده‌گان و مسافران می‌خواهد که با تطبیق عادت ساده یعنی بستن کمربند ایمنی، کاهش سرعت و استفاده نکردن از گوشی همراه جاده‌های افغانستان را امن بسازید.