آدينه 29 جدی|دی 1396 برابر با 19 جنوری 2018

واکنش برخی از اعضای مجلس به گفته‌های امرالله صالح؛ از صلح حمایت کنید 23 ثور|اردیبهشت 1396

 

امرالله صالح، وزیر دولت در امور تعیینات و اصلاحات در نهاد‌های امنیتی کشور که به روز جمعه در مراسم گرامیداشت از کارنامه‌های محمد امان مبارز، رییس پیشین شورای ولایتی کاپیسا در مرکز این ولایت سخن می‌زد، گفت که گلبدین حکمتیار، رهبر حزب اسلامی به قربانیان جنک‌ها در کشور اهانت کرده و با این که آقای حکمتیار در جریان 17 سال گذشته فتوای قتل ما را صادر می‌کرد، اما هنگام ورودش به کابل، به گونۀ غیر قابل پیشبینی استقبال شد.

آقای صالح گفته است که از روند صلح در کشور استقبال می‌کند، اما استقبال حکومت از آقای حکمیتار روند صلح با این حزب را زیر سوال می‌برد.

شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان در نشست عمومی امروز (شنبه)  گفته‌های آقای صالح را اهانت به روند صلح و ثبات در کشور می‌دانند و می‌گویند که اظهارات این چنینی به روند صلح در کشور صدمه خواهد زد.

اقبال صافی، عضو مجلس نماینده‌گان می‌گوید که مردم بیشتر از هر زمان دیگری به صلح نیاز دارند و چنین گفته‌های می‌تواند مشکلات سیاسی را در کشور افزایش دهد.

اما غلام فاروق مجروح، عضو دیگر مجلس نماینده‌گان می‌گوید، تاختن به یک‌دیگر هیچ دردی را دوا نمی‌کند.

عبدالرووف ابراهیمی، رییس مجلس نماینده‌گان از تمامی مردم می‌خواهد که از روند صلح در کشور حمایت کنند.

شماری از اعضای مجلس نماینده‌گان هشدار می‌دهند، اگر چنین مسایلی از سوی هر نهاد و یا شخصی در کشور مطرح شود، در کنار آن که روند صلح را خدشه‌دار می‌سازد، مشکلات سیاسی دیگری را در کشور افزایش می‌دهد.