سه‌شنبه 3 دلو|بهمن 1396 برابر با 23 جنوری 2018

رییس تصدی مواد نفتی: گروه‌های مافیایی مانع اصلاحات در این اداره می‌شوند 24 ثور|اردیبهشت 1396

 

مقام‌های تصدی گاز مایع و مواد نفتی کشور می‌گویند که در چند ماه پسین برنامه‌های را برای جلوگیر از فساد و اصلاحات در این اداره آغاز کرده‌‌اند و این اقدام آنان با واکنش‌های مافیایی روبه‌رو شده است.

ولید تمیم، رییس عمومی تصدی گاز مایع و مواد نفتی امروز (یک‌شنبه) در نشستی خبری در کابل می‌گوید، کارمندان معترض از سوی برخی رییس‌های این اداره که وظایف‌شان تغییر داده شده، تحریک می‌شوند.

آقای تمیم، تغییر در سیستم جمع‌آوری پول از تانک‌داران، مرکزی ساختن سیستم بانکی بنادر، ایجاد 55 حساب بانکی برای تصدی مواد نفتی و همچنان ترتیب رتب معاش برای کارمندان این اداره به عنوان اصلاحات بنیادی یاد می‌کند که از سال گذشته به این‌سو در این اداره به میان آمده است.

رییس تصدی مواد نفتی می افزاید، به دلیل صرفه‌جویی آنان در مصارف داخلی  و اصلاحاتی که به میان آورده‌اند، عواید سال 1395 نزدیک به 600 میلیون افغانی رسیده که در مقایسه به سال 1394 خورشیدی سه برابر افزایش را نشان می‌دهد.

حدود یک هفته می‌شود که صدها تن از کارمندان ریاست عمومی تصدی گاز مایع و مواد نفتی در اعتراض به آنچه که بی‌کفایتی رییس این اداره، استخدام مشاوران با حقوق بالا، برخورد دوگانه و تبعیض جنسیتی عنوان می‌کنند، اعتصاب کاری کرده‌اند.