سه‌شنبه 1 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 فبروری 2018

فعالان مدنی دایکندی والی این ولایت را به فساد و کم‌کاری متهم می‌کنند 24 ثور|اردیبهشت 1396

 

برخی از فعالان مدنی در ولایت دایکندی با انتقاد از والی می‌‎گویند، افزایش فساد، ناامنی و حضور گروه‌های تروریستی مردم این ولایت را نگران کرده، اما والی در برابر این مسایل بی‌تفاوت است.

این فعالان مدنی در یک نشست اعتراضی امروز (یک‌شنبه) در کابل با ارایۀ مدارکی به رسانه‌ها می‌گویند که معصومه مرادی، والی دایکندی نقش سمبولیک دارد و  بیشتر کارها از سوی خلیل پیلوت، شوهر او پیش برده می‌شود.

در یکی از مدارک صوتی این فعالان مدنی به رسانه‌ها داده‌اند، حمید بیگوال، یاور بانو معصومه مرادی که پیش از این متهم به فساد بود، با افراد مشخصی در مورد سپردن پروژه‌ها گفت‌وگو می‌کند.

معصومه مرادی، والی دایکندی

فعالان مدنی دایکندی می‌افزایند، از زمان معرفی بانو مرادی به عنوان والی این ولایت تا کنون 10 رویداد جنایی رخ داده است، اما یک فرد هم در پیوند به این رویدادها بازداشت نشده است.

اما معصومه مرادی، والی دایکندی تمام این اتهام‌های فعالان مدنی را رد کرده و می‌گوید، از زمان معرفی‌اش به عنوان والی در این والایت هیچ رویداد قتل ثبت نشده و همچنان در بخش مبارزه با فساد دست‌آوردهای نیز داشته است.

فعالان مدنی دایکندی هشدار می‌دهند، در صورتی که حکومت مرکزی به خواست‌های آنان توجه نکند، آنان اعتراض‌های گستردۀ را راه‌اندازی خواهند کرد.