سه‌شنبه 1 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 فبروری 2018

دکتران معترض در غور درِ شفاخانه را بستند 25 ثور|اردیبهشت 1396

 

شماری از دکتران شفاخانۀ ولایتی غور امروز (دوشنبه) به علت توهین معاون دوم امنیت ملی این ولایت به پزشکان، اعتصاب‌کاری کرده و دروازۀ شفاخانۀ مرکزی این ولایت را بستند.

پزشکان معترض می‌گویند، محمد دریاباز، معاون دوم ریاست امنیت ملی غور زمانی که از دروازۀ مسدودشده وارد اتاق جراحی می‌شد، با مخالفت دکتری روبه‌رو شده و آقای دریاباز هم این دکتر را توهین می‌کند.

ضیاءالدین ضمیر، یک‌تن از دکتران معترض می‌گوید، معاون دوم ریاست امنیت ملی با استفاده از سمت، لباس و سلاح خود برای تمامی دکتران توهین کرده است.

حبیبه از دیگر دکتران معترض هشدار می‌دهد، تا زمانیکه دریاباز به نهادهای عدلی و قضایی معرفی نشوند، به اعتصاب‌کاری‌شان ادامه می‌دهند.

اما برخی از مریض‌داران در این بیمارستان می‌گویند، حالت صحی بیماران‌شان بد است و ادامه این وضعیت آنان را با مشکلات زیادی روبه‌رو می‌سازد.

آنان از مقام‌های محلی می‌خواهند که به خواست دکتران معترض رسیده‌گی کرده و جان بیماران‌شان را نجات دهند.

خواستیم دیدگاه مسؤولان ریاست صحت عامه و شفاخانۀ ولایتی غور را نیز داشته باشیم، اما آنان حاضر به گفت‌وگو نشدند.

محمد دریاباز، معاون دوم ریاست امنیت ملی غور این ادعای دکتران شفاخانۀ ولایتی را رد کرده می‌گوید، می‌خواست با ملا سعدی‌یار، فرمانده طالبان که زیر درمان است دیدار کند. اما با مخالفت دکتران روبه‌رو شد. او می‌گوید، تنها از دکتران خواست که در برخورد با بیماران و بیمارداران محتاط باشند.

برخورد نادرست، تهدید و لت‌وکوب پزشکان از سوی برخی مقام‌های حکومتی و زورمندان حرف تازه‌یی نیست، اما هر بار به این گونه پرونده‌ها برخورد سطحی می‌شود.