سه‌شنبه 1 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 فبروری 2018

باز هم والی کندز؛ توزیع زمین غصب‌شده به مقام‌های ولایت 28 ثور|اردیبهشت 1396

نجیم رحیم سلام‌وطندار  

اسدالله عمرخیل، والی کندز یک جریب زمین ساحۀ سبز شهرک سردوره در مرکز این ولایت را غصب کرده و به منشی، سخنگو و سرپرست ریاست سکتوری، مسؤول بخش آگاهی ولایت و آمر حوزۀ چهارم پولیس توزیع کرده است.

یک منبع محلی در کندز که نخواست نامش فاش شود به سلام‌وطندار می‌گوید، اسدالله عمرخیل این زمین را به میرویس احمدزی، سیدمحمود دانش، نعمت‌الله تیموری و خالددین خالد به ترتیب منشی، سخنگو، سرپرست ریاست سکتوری، مسؤول بخش آگاهی دفتر والی و آمر حوزۀ چهارم پولیس کندز توزیع کرده است.

اما ساخت‌وساز این زمین‌ها پس از سروصداهای فعالان مدنی و معترضان روز گذشته متوقف شد.

عنایت‌الله خلیق، فعال مدنی در کندز نامی از غاصبان نمی‌برد، اما می‌گوید که این زمین از سوی مقام‌های با صلاحیت کندز غصب شده است.

خالددین خالد، آمر حوزۀ چهارم پولیس دست‌داشتن در غصب این زمین را رد می‌کند و می‌گوید، چون در بازپس‌گیری زمین‌های غصب‌شده دخیل بوده، غاصبان علیه او توطئه کرده‌اند.

میرویس احمدزی، منشیِ والی و نعمت‌‌الله تیموری، مسؤول آگاهی عامۀ مقام ولایت کندز نیز دست‌داشتن در این قضیه را رد می‌کنند و می‌گویند: «هیچ اطلاعی در این مورد ندارند.»

سیدمحمود دانش، سخنگوی والی کندز و سرپرست ریاست سکتوری این ولایت به‌ سلاموطندار می‌گوید که هیچ مدرکی مبنی بر غصب زمین از سوی والی کندز وجود ندارد. به گفتۀ دانش، ادعای غصب زمین از سوی او هم صرفاً اتهام گروه‌های عقده‌مند است.

پیش از این نیز سلام‌وطندار گزارشی را نشر کرده بود که بر بنیاد آن والی کندز دو زمین مربوط انجمن مستقل وکلای مدافع این ولایت را غصب کرده بود.

برای دسترسی به این گزارش این‌جا را کلیک کنید.