شنبه 5 حوت|اسفند 1396 برابر با 24 فبروری 2018

میلیون‌ها افغانی زیان در حمله داعش بر تلویزیون ملی ننگرهار 28 ثور|اردیبهشت 1396

 

در نتیجۀ حمله گروه داعش بر ساختمان رادیو و تلویزیون ملی ننگرهار گذشته از زیان‌های مالی بر این رسانه، میلیون‌ها افغانی بر بازارهای بزرگ بازرگانی و فروشگاه‌های نزدیک این رویداد نیز زیان رسیده است.

امین‌الله زُهیر، آمر رادیو و تلویزیون ملی ننگرهار به سلام‌وطندار می‌گوید، در این حمله تمامی آرشیف، سندها، وسایل فنی، چندین موتر و دیگر تجهیزات این رسانه نابود شده‌ و بیشتر بخش‌هایی ساختمان آن نیز ویران شده است.

آقای زُهیرمی‌گوید، به ارزش صدها هزار افغانی به این رسانه زیان وارد شده، اما تاکنون رقم دقیق آن روشن نیست.

در حملۀ گروه داعش بر ساختمان رادیو و تلویزیون ملی ننگرهار، بر بازارهای بازرگانی و فروشگاه‌های نزدیک این ساختمان نیز زیان‌های مالی زیادی وارد شده است.

دادگل، صاحب یک بازار بزرگ بازرگانی در شهر جلال‌آباد می‌گوید، در این حمله حدود یک میلیون افغانی زیان‌مند شده ‌است.

به گفتۀ او، تمامی شیشه‌ها و پنجره‌های این بازار شکسته‌ و بر ساختمان آن نیز گلوله‌های زیادی برخورد کرده است.

نظیف‌الله، یکی از دکانداران می‌گوید که در این حمله حدود 300 هزار افغانی به دکانش زیان‌ وارد شده است.

اما عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار می‌گوید که برای روشن‌شدن آمار دقیق زیان‌های مالی حملۀ روز گذشته بر ساختمان رادیو و تلویزیون ملی این ولایت و بازار‌های بزرگ بازرگانی، هیأتی را گماشته اند.

آقای خوگیانی می‌گوید، به زودی نشرات رادیو و تلویزیون ملی ننگرهار  آغاز خواهد شد و برای قربانیان این رسانه نیز کمک‌های صورت می‌گیرد.

روز گذشته 4 مهاجم گروه داعش بر ساختمان رادیو و تلویزیون ملی ننگرهار حمله کردند که در نتیجۀ آن 4 کارمند این رسانه و 2 پولیس کشته شدند و 17 غیرنظامی و 7 پولیس زخم برداشتند.