پنج‌شنبه 2 حمل|فروردین 1397 برابر با 22 مارچ 2018

مجلس هیأتی را به خاطر گفت‌وگو با معترضان و حکومت می‌گمارد 15 جوزا|خرداد 1396

 

مجلس نماینده‌گان در ادامۀ اعتراضات گستردۀ باشنده‌گان کابل تصمیم گرفت تا هیأت 34 نفره را از نماینده‌گان تمامی ولایت‌های کشور به هدف مذاکره میان حکومت و تظاهرکننده‌گان کابل می‌گمارد که این طرح مجلس با اکثریت آرا تأیید شد.

مجلس تأکید دارد که وضعیت فعلی کشور بحرانی‌ست و نیاز است که معترضان با حکومت به مصالحه برسند.

فوزیه نصرت، عضو مجلس می‌گوید، از وظایف آنان است که برای پایان بحران کنونی دست به کار شوند. او می‌گوید، رویدادهای اخیر کابل همۀ مردم پایتخت را به گلیم غم شانده است.

عبدالرؤوف ابراهیمی، رییس مجلس نماینده‌گان می‌گوید، گفت‌وگو در بارۀ چالش‌های کنون کشور با سفارت‌خانه‌ها، یونما و همچنان دریافت راه‌حل جامع برای بیرون رفت از بحران کنونی از وظایف این هیأت می‌باشند.

آقای ابراهیم از نماینده‌گان ولایت‌ها در مجلس خواست که به زودی از میان شان یک‌تن را به خاطر عضویت ساختار این هیأت معرفی کنند.

مجلس نماینده‌گان در حالی اقدام به گماشتن این هیأت کرده است که در پی حملۀ تروریستی چهارشنبۀ هفتۀ گذشته در شهر کابل، شلیک نیروهای امنیتی به تظاهرکننده‌گان کابل و سپس حمله‌های انتحاری در مراسم نماز جنازۀ سالم ایزدیار، پسر معاون مجلس سنا نزدیک به 100 تن کشته و صدها تن دیگر زخمی شدند.

این رویدادها اعتراض‌های ضدحکومتی باشنده‌گان شهر کابل و ولایت‌های هرات، بغلان، بلخ، تخار و کندز را در پی داشته و معترضان خواستار کناره‌گیری رییس جمهور، رییس اجرایی و مقام‌های ارشد امنیتی اند.