پنج‌شنبه 2 حمل|فروردین 1397 برابر با 22 مارچ 2018

آموزش کودکان برای حملات انتحاری در جوزجان 26 جوزا|خرداد 1396

 

مقام‌های محلی و باشنده‌گان ولسوالی درزاب جوزجان  میگویند که ملک‌ طاهر اوف، پسر طاهر یولداش، رهبر حزب تحریک اسلامی اوزبیکستان در ولسوالی درزاب جوزجان انتحاری تربیه میکند.

بازمحمد داور، سرپرست ولسوالی درزاب جوزجان در گفت‌وگویی به سلام‌وطندار میگوید، ملک طاهر اوف، پسر طاهر یولداش، رهبر پیشین حزب تحریک اسلامی اوزبیکستان و جمعه اکه، یک‌تن از اعضای ارشد این حزب در حال حاضر به کوکان در ولسوالی‌ درزاب جوزجان آموزش حملات انتحاری میدهند.

به گفتۀ سرپرست ولسوالی درزاب،  در حال حاضر گروه داعش زمینۀ فعالیت حزب تحریک اسلامی اوزبیکستان را در مناطق سردره و مغل‌القانی فراهم کرده تا با آموزش  کودکان، حملات انتحاری را انجام دهند.

عبیدالله نوری، سر پرست فرماندهی پولیس درزاب جوزجان نیز تأیید میکند که پسر طاهر یولداش و پاکستانی‌ها در ولسوالی درزاب، مصروف آموزش حملات انتحاری  برای کودکان اند.

سرپرست فرماندهی پولیس ولسوالی درزاب جوزجان می‌گوید که پسر طاهر یولداش در روستای سردره ولسوالی درزاب جوزجان، اطفال دوازه‌ساله را با دادن پول و یا با زور وادار به فراگیری آموزش‌ حملات انتحاری می‌کند.

باشنده‌گان ولسوالی درزاب و قوش‌تپۀ جوزجان نیز بانگرانی از حضور پسر طاهر یولداش  و به کارگیری کودکان در آموزش حملات انتحاری می‌گویند که اگر دولت عملیات پاکسازی را در این ولسوالی راه‌اندازی نکند، فعالیت گروه حزب تحریک اسلامی گسترش خواهد یافت.