سه‌شنبه 1 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 فبروری 2018

فدراسیون کریکت: کناره‌گیری لالچاند راجپوت رسماً اعلام نشده است 30 جوزا|خرداد 1396

 

فدراسیون کریکت: کناره‌گیری لالچاند راجپوت رسماً اعلام نشده است. فدراسیون کریکت افغانستان می‌گوید که لالچاند راجپوت، مربی تیم ملی کریکت افغانستان قرار بود مربی تیم ملی کریکت هند شود و مراحل قانونی این تصمیم نیز تاحدودی طی شده بود، اما آقای راجپوت تاکنون رسماً از مربی‌گری تیم ملی کریکت افغانستان کنار نرفته است.

دوست‌محمد نظری، سرپرست فدراسیون کریکت کشور به سلام‌وطندار می‌گوید، لالچاند راجپوت منتظر پذیرش درخواست کاری‌اش در هند است، اما موضوع کناره‌گیری‌اش از این سمت تاکنون رسماً اعلام نشده است.

تایمز اف اندیا، رسانۀ هندی گزارش داده است که آقای راجپوت برای سمت مربی‌گری تیم ملی کریکت هند نام‌نویسی کرده و رای‌زنی‌ها برای پذیرش او در فدراسیون کریکت هند جریان دارد.

لالچاند راجپوت از یک سال به این‌سو پس از انضمام‌الحق به عنوان مربی تیم ملی کریکت افغانستان گماشته شده است.

دوست محمد نظری می‌افزاید، در صورتی که لالچاند از سمتش کنار برود، آنان در جست‌وجوی مربی دیگر مشکلی ندارند. به گفتۀ او، کریکت بورد پس از لالچاند، سرپرست مربی‌یی را نیز در نظر دارند.

آقای نظری می‌گوید، تیم ملی کریکت افغانستان رقابت‌های مهمی را در پیش دارد، اگر قرار بر انتخاب مربی تازه شد، تمامی معیارها را در نظر گرفته مربی خوبی را انتخاب می‌کنند.

پیش از لالچاند 55 ساله، انضمام‌الحق پاکستانی مسؤولیت مربی‌گری تیم ملی کریکت افغانستان را به دوش داشت که پس از شهره شدنش پاکستان او را خواست. انضمامالحق نیز پیش از تمام شدن زمان قراردادش، کریکت بازان افغانستانی را در نیمه‌راه رها کرد به پاکستان برگشت.

لالچاند راجپوت در نخستین سفرش به صفت مربی تیم ملی کریکت افغانستان به کشورهای ایرلند، سکاتلند و هالند رفت که تیم ملی کریکت افغانستان در این رقابت‌ها پیروز شد.