شنبه 30 جدی|دی 1396 برابر با 20 جنوری 2018

عقب‌نشینی داعش و طالبان از جوزجان و فاریاب 31 جوزا|خرداد 1396

 

مرکز ولسوالی درزاب ولایت جوزجان به تصرف نیروهای امنیتی درآمد. مقام‌های امنیتی در جوزجان می‌گویند، گروه داعش را از مرکز ولسوالی درزاب حدود 4 کیلومتر عقب زده‌اند و در حال حاضر درگیری در منطقۀ مغل‌القانی این ولسوالی میان نیروهای امنیتی و داعش به شدت ادامه دارد.

عبدالحفیظ خاشی، آمر امنیت فرماندهی پولیس جوزجان امروز در نشستی خبری در این ولایت می‌گوید، نیروهای امنیتی با پشتیبانی نیروهای هوایی شب‌گذشته گروه داعش را از مرکز ولسوالی درزاب به عقب راندند.

به گفتۀ او، در جریان این حمله‌ها تاکنون 30 داعشی به شمول دو سردستۀ کلیدی‌ این گروه کشته و 10 تن دیگر زخمی شده‌اند. آمر امنیت فرماندهی پولیس جوزجان می‌گوید، در این درگیری‌ها 2  سرباز ارتش نیز جان باخته و 2 تن‌شان زخمی شده‌اند.

به گفتۀ مقام‌های امنیتی جوزجان، تا پایان امروز تجهیزات و نیروهای تازه‌نفس به درزاب فرستاده خواهند شد. گفتنی‌ست که داعش روز دوشنبه بر ولسوالی درزاب یورش برد و پس از یک شبانه‌روز درگیری، عصر روز گذشته این ولسوالی را تصرف کردند.

از سوی دیگر حمله‌های تهاجمی طالبان بر پاسگاه‌های امنیتی 6 ولسوالی فاریاب نیز عقب زده شدند. مقام‌های امنیتی در فاریاب می‌گویند، طالبان شب گذشته به گونۀ تهاجمی بر ولسوالی‌های غورماچ، قیصار، المار، گرزیوان، شیرین‌تگاب و دولت‌آباد حمله کردند که تا بامداد امروز ادامه داشت.

عبدالکریم یورش، سخنگوی پولیس فاریاب امروز در یک نشست خبری می‌گوید، که در نتیجۀ درگیری‌ میان نیروهای امنیتی و طالبان در این ولسوالی‌ها 9 طالب کشته و ۹ تن دیگر زخمی شدند.

به گفتۀ او، در این درگیری 3  نیروی امنیتی نیز کشته، 4 تن زخمی شدند و طالبان 2 غیرنظامی را در ولسوالی‌های پشتونکوت و شیرین‌تگاب تیرباران کرده‌اند.

طالبان تاکنون در بارۀ کشته و زخمی‌شدن افرادشان و تیرباران این غیرنظامیان به رسانه‌ها چیزی نگفته‌اند.