شنبه 5 حوت|اسفند 1396 برابر با 24 فبروری 2018

فرار یک عضو شورای ولایتی بغلان به اروپا 4 سرطان|تیر 1396

 

از سمت‌چپ فرد دوم نورضیا ایماق است

یک عضو شورای ولایتی بغلان در یکی از کشورهای اروپایی پناهنده شده است. یک منبع در شورای ولایتی بغلان که نخواست نامش فاش شود به سلام‌وطندار میگوید، نورضیا ایماق، عضو این شورا ماه‌ها می‌شود که در نشست‌های این شورا حضور نمی‌یابد و در یکی از کشورهای اروپایی پناهنده شده است.

به گفتۀ او، یکی دیگر از اعضای این شورا نیز در تلاش پناهنده‌شدن به یکی از کشورهای اروپایی‌ست. اسدالله شهباز، رییس شورای ولایتی بغلان غیابت چندین ماهۀ خانم ایماق را تأیید می‌کند، اما در این باره جزییات بیشتر نمی‌دهد.

محمدحنیف کُهگدای، دبیر شورای ولایتی بغلان با تأیید غیابت چند ماهۀ بانو ایماق میگوید، برای برکناری وی چندین نامۀ رسمی به ادارۀ مستقل ارگانهای محلی فرستاده‌اند، اما تاکنون هیچ اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است. به گفتۀ آقای کُهگدای، بر بنیاد قانون باید بانو ایماق از وظیفه دور و به ‌جایش شخص دیگری معرفی شود.

اما سعیداحمد خموش، رییس عمومی انسجام امور شوراهای محلی در ادارۀ مستقل ارگانهای محلی میگوید که آنان از غیابت دوامدار خانم ایماق حدود سه ماه پیش از سوی فعالان مدنی بغلان آگاه شده‌اند.

به گفتۀ او، برای پیگیری این موضوع یک نامۀ رسمی به شورای ولایتی بغلان فرستاده‌اند، اما این شورا دو هفته پیش به این نامه پاسخ داده است.

رییس عمومی انسجام امور شوراهای محلی در ادارۀ مستقل ارگانهای محلی میگوید که بر بنیاد قانون، هرگاه یک عضو شورای ولایتی بدون عذر موجه بیش از 20 روز غایب باشد، پس از توصیه و هشدار، باید به ‌جایش نامزد بازنده‌یی شورای ولایتی که بلندترین رأی را گرفته، معرفی شود.

اما ناجیه ایماق، عضو مجلس نماینده‌گان و خواهر نورضیا ایماق، موضوع پناهنده‌شدن خواهرش در یکی از کشورهای اروپایی را رد می‌کند و میگوید که خانم ایماق بیمار می‌باشد و برای درمان به هند رفته است.