سه‌شنبه 1 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 فبروری 2018

جایزۀ 5 میلیون دالری فیفا به آلمان رسید 12 سرطان|تیر 1396

 

تیم ملی فوتبال آلمان در رقابت‌های دورنهایی میان‌قاره‌یی «جام کنفدراسیون‌ها» با پیروزی در برابر چیلی نمایندۀ قارۀ آمریکا برای نخستین‌بار برندۀ این جام شد.

بر بنیاد معلومات نشر شده،  بازیکنان تیم ملی آلمان در دقیقۀ 20 نیمۀ نخست با گولِ لارس ستیندل از چیلی پیشی گرفتند که تا پایان بازی از این گول دفاع کردند.

آلمان و چیلی در 90 دقیقه بازی دیدنی را به نمایش گذاشتند که در نهایت آلمان برندۀ این جام کنفدراسیون‌ فیفا شد.

در کنار این، پرتگال برای به دست آوردن مقام سوم در برابر مکسیکو به میدان رفت و در وقت‌های اضافی با به ثمر رساندن یک گول نتیجه را 2 بر 1 ساخت و مقام سوم را از آن خود کرد.

در این رقابت‌ها که میان 6 قارۀ بزرگ جهان برگزار شده بود، 8 تیم اشتراک کرد که در چهار شهر بزرگ روسیه، در 2 گروپ به رقابت پرداختند.

پس از پیروزی جام کنفدراسیون فیفا، فدراسیون فوتبال آلمان مانویل نویر، مسعود اوزیل، تونی کروز و توماس مولر را استراحت 12 ماهه داد تا آمادۀ حضور در رقابت‌های جام جهانی شوند.

در پایان این رقابت‌ها جولین دراکسلر آلمانی جایزۀ بهترین بازیکن و گلادیو براوو کاپیتان چیلی جایزۀ بهترین دروازه‌بان را دریافت کردند.

جام اخلاق این رقابت‌ها نیز به بازیکنان آلمانی داده شد.

در پایان جام کنفدراسیون فیفا، برای برندۀ مقام نخست 5 میلیون دالر، برای مقام‌ دوم 4 میلیون دالر، برای مقام سوم، سه‌ونیم میلیون دالر، برای مقام چهارم 3 میلیون دالر و برای دیگر تیم‌های اشتراک کننده‌گان، 2 میلیون دالری به گونۀ پاداش داده شد.