شنبه 30 جدی|دی 1396 برابر با 20 جنوری 2018

افغانستان 3-1 قرغزستان را شکست داد 14 سرطان|تیر 1396

 

تیم ملی فوتبال زیر 15 سال افغانستان در دومین بازی‌اش از رقابت‌های قهرمانی زیر 15 سال مرکز آسیا، قرغزستان را با نتیجۀ 3-1 شکست داد.

این تیم در سومین بازی خود روز جمعه به مصاف ترکمنستان می‌رود. این رقابت ساعت 5:30 عصر برگزار می‌شود.

تیم ملی زیر 15 سال کشور در نخستین دیدارش تاجیکستان را نیز 3-1 شکست داده بود.

از سوی دیگر از روز جهانی خبرنگاران ورزشی در کابل گرامی‌داشت شد. فدراسیون فوتبال افغانستان روز جهانی خبرنگاران ورزشی را با راه‌اندازی رقابت دوستانۀ فوتسال میان این خبرنگاران در کابل تجلیل کرد.

سیدعلی کاظمی، مسؤول بخش رسانه‌های فدراسیون فوتبال نقش خبرنگاران ورزشی را برای رشد ورزش در کشور مهم می‌داند و از آنان می‌خواهد تا رویدادهای ورزشی را بیشتر بازتاب دهند.

سایر زلاند، رییس فدراسیون ملی خبرنگاران ورزشی نیز نقش خبرنگاران ورزشی را برای رشد ورزش در کشور مهم می‌خواند و از تلاش‌های این خبرنگاران برای بازتاب رویدادهای ورزش ستایش کرد.

آقای زلاند می‌گوید، خبرنگاران ورزشی در کشور با مشکلات گونه‌گونی روبه‌رو اند و از رسانه‌ها و خبرنگاران می‌خواهد تا نقش فعال برای بهبود ورزش و بازتاب مشکلات در رویدادهای ورزشی داشته باشند.

در پایان این برنامه برای شرکت‌کننده‌گان و خبرنگاران ورزشی از سوی فدراسیون فوتبال جوایزی توزیع شد.

گفتنی‌ست که برای نخستین بار در بازی‌های المپیک سال 1924 میلادی دوم جولای به نام روز جهانی خبرنگاران ورزشی نام‌گذاری شد و همه‌ساله از این روز در سراسر جهان گرامی‌داشت می‌شود و در افغانستان که از  2014 به این‌سو عضویت فعال فدراسیون جهانی خبرنگاران ورزشی را کسب کرده تاکنون ده‌ها خبرنگار ورزشی در این فدراسیون ثبت شده‌اند.