شنبه 5 حوت|اسفند 1396 برابر با 24 فبروری 2018

حدود 50 درصد کارکنان رسانه‌های هلمند خانه‌نشین شده‌اند 19 سرطان|تیر 1396

 

هلمند 15 رسانۀ دیداری شنیداری (11 رادیو و 4 شبکۀ تلویزیونی) دارد، اما اخیراً از این میان یک تلویزیون ورشکست شده و سه شبکۀ تلویزیونی دیگر کارمندان‌شان را اخراج کرده‌اند.

رسانه‌گران این ولایت می‌گویند، چهار سال با تمام مشکلات و تهدیدها در هلمند اطلاع‌رسانی کرده‌اند؛ اما در نهایت به خاطر مشکلات اقتصادی، خانه‌نشین شده‌اند.

عبدالولی توحید، یکی از این رسانه‌گران می‌گوید، نشر پیام‌های بازرگانی پایه‌های رسانه‌یی که در آن کار می‌کرده را استوار نگه داشته بود، اما پس از کاهش بازار بازرگانی فعالیت رسانه فلج شد.

شکرالله شاکری، مسؤول اتحادیۀ خبرنگاران هلمند علت اخراج کارمندان رسانه‌های هلمندی را مشکلات اقتصاد می‌داند و می‌گوید، حدود 50 درصد کارمندان رسانه‌یی این ولایت خانه‌نشین شده‌اند.

آقای شاکری می‌افزاید، بسته‌شدن نهادی‌های خارجی و عدم توجه وزارت اطلاعات و فرهنگ به این معضل سبب شده تا این رسانه‌ها با مشکلات اقتصادی روبه‌رو شوند.

فریداحمد فرهنگ، رییس اطلاعات و فرهنگ هلمند نیز مشکلات اقتصادی رسانه‌ها را می‌پذیرد و می‌گوید تلاش دارند تا در همکاری با حکومت مرکزی این مشکل را هر چه زودتر حل کنند.

کاهش نیروهای خارجی در سال 2014 میلادی از کشور و افزایش ناامنی‌ها در هلمند سبب شد تا بیشتر مردم و نهادهای این ولایت با رکود اقتصادی روبه‌رو شوند.