سه‌شنبه 1 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 فبروری 2018

1 کشته و 4 زخمی در درگیری میان حزب اسلامی و جمعیت در تخار 21 سرطان|تیر 1396

 

در درگیری تازه میان دو فرمانده حزب اسلامی و جمعیت اسلامی در تخار، یک تن از اعضای حزب جمعیت کشته و 4 تن‌شان زخمی شده‌اند.

مقام‌های امنیتی در تخار می‌گویند، حسین جندی، از فرماندهان حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار و فرمانده فیض‌الله، از حزب جمعیت اسلامی از ساعت 4 بامداد امروز در منطقۀ تخن‌آباد ولسوالی چاه‌آب این ولایت باهم درگیر شده‌اند.

سیدجهانگیر کرامت، آمر امنیت فرماندهی پولیس تخار به سلام‌وطندار می‌گوید، تاکنون در این درگیری یک تن از حزب جمعیت کشته و 4 تن زخمی شده‌اند و 2 هوادار حزب اسلامی نیز زخم برداشتند.

اما افضل شامل، نمایندۀ مردم در مجلس سنا به سلام‌وطندار می‌گوید که در این درگیری تنها 5 تن از هواداران حزب اسلامی کشته و حسین جندی، فرمانده این حزب زخمی شده است.

از سوی دیگر برخی از گواهان رویداد می‌گویند که در محل درگیری 10 جسد به چشم می‌خورد، اما هنوز روشن نیست که این اجساد مربوط کدام حزب اند. در این درگیری‌ ساختمان یک مکتب نیز ویران شده است.

گفتنی‌ست که در نخستین درگیری میان حزب اسلامی و حزب جمعیت به روز شنبۀ همین هفته در ولسوالی چاه‌آبِ تخار، 22 جمعیتی کشته شدند.

هر چند همان روز مقام‌های امنیتی تخار هیأتی را برای بررسی وضعیت به چاه‌آب فرستاد، اما امروز شماری از اعضای خانواده‌های کشته ‌شده‌گان حزب جمعیت اسلامی با برپایی خیمۀ تحصن در برابر ساختمان ولایت تخار خواهان بررسی جدی این درگیری‌ها شده‌اند.