آدينه 29 جدی|دی 1396 برابر با 19 جنوری 2018

والی بغلان: توان مبارزه با جرایم را نداریم 21 سرطان|تیر 1396

 

مسؤولان محلی در بغلان می‌گویند، توان رویارویی با جرم و جنایت را ندارند و مردم باید سطح جرایم‌شان را متناسب با امکانات دولتی بسازند.

عبدالحی نعمتی، والی بغلان امروز در همایش روز همبسته‌گی جهانی و هفتۀ بسیج ملی مبارزه با مواد مخدر در این ولایت می‌گوید، حکومت با تمام قدرتش نمی‌تواند افراد معتاد به مواد مخدر را اداره کند. آقای نعمتی می‌گوید، سطح جرایم نیز در این ولایت بلند است و از مردم می‌خواهد که میزان جرایم‌شان را متناسب با توانایی دولت بسازند.

والی بغلان با ابراز نگرانی می‌گوید، شرایط به گونه‌یی است که خاین‌ترین افراد به حیث فرمانده پولیس تعیین شده‌اند و بنابر این آنان توقع ندارد که امنیت را تأمین کنند.

عبدالحی نعمتی می‌گوید:«به هر منطقه‌یی که می‌روید ولسوال و فرمانده از خانه بیرون شده نمی‌توانند خاین‌ترین آدم‌ها را امروز زمان و شرایط به نام فرمانده و پولیس و این و آن تحمیل کرده و متأسفانه کسانی نیستند که ما از آنان توقع داشته باشیم و کسانی بهتر را آورده هم نمی‌توانیم.»

اما مولوی ربانی، خطیب مسجد جامع شهر پلخمری مرکز بغلان در این برنامه می‌گوید، اگر حکومت توانایی اداره و درمان معتادان مواد مخدر را ندارد، بهتر است آنان را به دریا بی‌اندازد تا جامعه از شرشان رهایی یابد.

به گفتۀ خطیب مسجد جامع پلخمری، افرادی با لباس ارتش و پولیس و موترهای شیشه سیاه مواد مخدر را در دسترس معتادان این ولایت قرار می‌دهند و از دولت می‌خواهد تا جلو آنان را بگیرد.

فضل‌الحق اندرابی، رییس مبارزه با مواد مخدر بغلان از مردم می‌خواهد تا با سهیم‌شدن در کارزار مبارزه با مواد مخدر با آنان همکاری کنند.