شنبه 30 جدی|دی 1396 برابر با 20 جنوری 2018

2 کشته و 7 زخمی؛ نظامیان افراد ملکی را هدف قرار می‌دهند 22 سرطان|تیر 1396

 

شماری از باشنده‌گان روستای باروگی ولسوالی سرکانی کنر ادعا کرده می‌گویند که امروز در جریان درگیری میان نیروهای امنیتی و طالبان در این روستا، یک راکت نیروهای امنیتی بر خانه‌یی برخورد کرده که در نتیجۀ آن 2 تن جان باخته و 7 تن زخمی شده‌اند.

این باشنده‌گان در یک حرکت اعتراضی اجساد جان باخته‌گان‌شان را در برابر ساختمان ولایت آوردند و با انتقاد از نیروهای امنیتی به سلام‌وطندار می‌گویند، این نیروها به جای هدف قراردادن طالبان خانه‌های غیرنظامیان را هدف قرار می‌دهند. به گفتۀ آنان، در این رویداد 1 کودک و 1 مرد جان باخته و 3 کودک و 2 زن مشمول زخمیان اند.

اما دکتر عزیزالله ساپی، رییس صحت عامۀ کنر می‌گوید، از محل رویداد 4 زخمی به شفاخانه منتقل شده‌اند.

مسؤولان محلی در کنر می‌گویند، حوالی ساعت 7 بامداد امروز (پنج‌شنبه) گروهی از طالبان بر شماری از پاسگاه‌های امنیتی در ولسوالی سرکانی کنر حمله کردند و برای چند ساعت با نیروهای امنیتی درگیر شدند.

محمدنبی احمدی، معاون والی کنر با تأیید این خبر اما می‌گوید، در نتیجۀ برخورد راکتی بر خانۀ غیرنظامیان در روستای باروگی ولسوالی سرکانی 2 تن جان باخته و 4 تن زخمی شده‌اند و هنوز روشن نیست که این راکت از سوی کدام گروه پرتاب شده است.

به گفتۀ آقای احمدی، در این درگیری طالبان از میان خانه‌های مردم بر نیروهای امنیتی آتش گشوده‌اند و نیروهای امنیتی نیز برای دفاع دست به شلیک زده‌اند.

معاون والی کنر هر چند می‌گوید، در روستای باروگی ولسوالی سرکانی طالبان زیادی حضور دارند، اما با آن هم ادارۀ محلی هیأتی را برای بررسی این رویداد گماشته است.