سه‌شنبه 3 دلو|بهمن 1396 برابر با 23 جنوری 2018

عبدالله: کشورهای منطقه در مبارزه با تروریسم صادق نیستند 23 سرطان|تیر 1396

 

رییس اجرایی حکومت وحدت ملی می‌گوید که افغانستان همواره قربانی تروریسم بوده و کشورهای منطقه با این که خود را حامی افغانستان در امر مبارزه با تروریسم عنوان می‌کنند، اما صادق نیستند.

دکتر عبدالله عبدالله، رییس اجرایی امروز (جمعه) در چهارمین نشست گفت‌وگوهای افغانستان و آسیای میانه در ولایت بامیان می‌گوید، برخی از کشورها با دسته‌بندی گروه‌های تروریستی به گونۀ از آنان حمایت مالی و نظامی می‌کنند.

آقای عبدالله می‌گوید، طالب، داعش،‌ القاعده و دیگر دسته‌های تروریستی خوب و بد ندارند و همه دشمن مردم هستند.

با این که رییس اجرایی از کشور مشخصی برای حمایت از تروریستان نامی نمی‌برد، اما اخیرأ گزارش‌های مبنی بر حمایت روسیه و ایران از طالبان به نشر رسیده است.

به تازه‌گی ینس استولتنبرگ، دبیر کل ناتو روز پیش در بروکسل گفت که گزارشاتی از همکاری روسیه با طالبان به آنان رسیده است، اما تاکنون مدرک در دست ندارند.

چهارمین نشست گفت‌وگوهای افغانستان و آسیای میانه امروز جمعه از سوی مرکز مطالعات استراتیژیک در بامیان به هدف دست‌یابی به راهبرد عملی در امر مبارزه با تروریسم، هراس‌افگنی و جلوگیری از گسترش تروریستان در منطقه، گشایش یافت که در آن نماینده‌گان بیش از ده کشور به شمول آمریکا، نمایندۀ ناتو، مقام‌های حکومتی و نهادهای جامعۀ مدنی اشتراک کرده‌اند و برای دو روز ادامه دارد.