پنج‌شنبه 2 حمل|فروردین 1397 برابر با 22 مارچ 2018

حدود 93 هزار داوطلب کانکور امسال به تحصیلات عالی راه‌ پیدا کردند 7 اسد|مرداد 1396

 

مسؤولان وزارت تحصیلات عالی امروز (‌شنبه) در نشستی خبری در کابل نتایج کانکور 1395-1396 خورشیدی را اعلام کردند که بیش از 60 هزار داوطلب به نهادهای تحصیلات عالی دولتی و بیش از 31 هزار دیگر آن به نیمه‌عالی  راه پیدا کردند.

عبداللطیف روشان، سرپرست وزارت تحصیلات عالی در این نشست می‌گوید که در این دور آزمون کانکور 187 هزار داوطلب ثبت نام کرده بودند که از این میان بیش از 169 هزار تن آن در آزمون کانکور شرکت کردند.

به گفتۀ او، در کنار بیش از 92 هزار داوطلبی که در تحصیلات عالی دولتی راه پیدا کردند، 55 هزار داوطلب دیگر واجد شرایط شمولیت در نهادهای تحصیلات عالی خصوصی شناخته شده‌اند.

سرپرست وزارت تحصیلات عالی می‌گوید، تمام شرکت کننده‌گان کانکور امسال خورشیدی بایومتریک شده بودند و این کار میزان تخلفات را در روند برگزاری آزمون کاهش داد، اما با این هم بیش از 110 مورد تخلف در امتحان امسال نیز رخ داد.

آقای روشان، رضا، فرزند عوض از ولایت کابل را اول نمرۀ کنکور امسال اعلام کرده می‌گوید، او از ۳۶۰ نمره ۳۴۴.۲۴ نمره گرفته و به دانشگاه طبی کابل راه یافته است.

به گفتۀ آقای روشان، اختر محمد، فرزند چمن علی از ولایت عزنی و ذبیح الله، فرزند رحمت از ولایت کابل به ترتیب دوم نمره و سوم نمرۀ این دور آزمون کانکور شده‌اند.