سه‌شنبه 29 حوت|اسفند 1396 برابر با 20 مارچ 2018

150 خانواده در صیادِ سرپل زیر تیغ داعش و طالب 16 اسد|مرداد 1396

 

مسؤولان محلی در سرپل از گروگان‌گیری 150 خانواده از سوی داعش و طالب در این ولایت خبر می‌دهند. آنان می‌گویند که داعش و طالبان، این شمار خانواده‌ها را در روستای میرزااولنگ ولسوالی صیاد سرپل به گروگان گرفته اند و تاکنون یک تن آنان را کشته اند.

ذبیح‌الله امانی، سخنگوی والی سرپل به سلام‌وطندار می‌گوید، این 150 خانواده زیر تیغ و گلولۀ این گروه‌ها قرار دارند و احتمال دارد هر لحظه یکی پی دیگر به قتل برسند.

آقای امانی، با انتقاد از حکومت مرکزی می‌گوید که با گذشت سه روز از سقوط روستای میرزااولنگ به دست طالبان، هنوز مسؤولان در مرکز برای سرکوب طالبان و داعش و نجات جان باشنده‌گان این روستا هیچ کاری نکرده‌اند.

او هشدار می‌دهد و می‌گوید، اگر حکومت مرکزی به زودی به خاطر نجات جان این خانواده‌ها دست به کار نشود، تاریخ سیاه قرن 21 را هیچ افغانستانی‌یی فراموش نخواهد کرد.

به گفتۀ سخنگوی والی سرپل، گروه داعش و طالبان جسد 50 باشندۀ روستای میرزااولنگ را که دیروز کشتند به خانواده‌های‌شان سپرده‌اند.

داعش تاکنون در این باره چیزی نگفته است و قاری‌یوسف، احمدی سخنگوی طالبان نیز کشتن غیرنظامیان را در روستای میرزااولنگ ولسوالی صیاد رد می‌کند و می‌گوید که این گروه با غیرنظامیان کاری ندارد.

او می‌گوید، که در جریان نبرد به نیروهای خیزش مردمی تلفات سنگینی وارد شده است.

گقتنی‌ست که طالبان و داعش روز گذشته در هماهنگی با هم، 30 تا 50 تن از باشنده‌گان درۀ میرزااولنگ ولسوالی صیادِ سرپل به شمول زنان و کودکان را نیز تیرباران کردند.


در همین زمینه

در هماهنگی با طالبان و داعش «30 تا 50 تن تیرباران شدند»

داعش 26 کشاورز را در سرپل تیرباران کرد